refugees_images (1)

Náš starosta a město neinformují. V Jaroměři je v tuto dobu 36 běženců. Smůla je v tom, že tyto zásadní informace se občané města dozvídají z novin. Nevíme strukturu běženců v Jaroměři? Jsou z Afriky nebo Asie, křesťané, muslimové a národnost? Občané města, platící daně městu a státu, mají nárok na tyto zásadní informace.

Současný vývoj v Evropě není vůbec pro Jaroměř dobrý. Rakousko začalo kontrolovat vlaky a silnice. Výsledek? Policie zadržela ve vlaku 214 uprchlíků. Stačilo pár kontrol v Rakousku. Za chvíli pochopí, že vlakem to nepůjde a budou se dostávat po silnici. Naše republika má štěstí v tom, že Dunaj je přirozená překážka u Slovenska. Kudy budou proudit za svým šťastným a blahobytným životem do Německa 1.), když Rakušané hlídají a kontrolují. Jinou cestou, která bude ideální – Slovensko, Česko a Polsko. Představitelé z Francie a Německa nadávají Maďarsku, že staví plot. Jakým způsobem chcete vnější schengenskou hranici ucpat, aby nebyla jako cedník? Lidé přes žiletkový plot proudí bez obtíží a neregulovaně. Maďaři se snaží něco vymyslet a udělat. Místo podpory EU, aby jim např. dala peníze a pomohla plot vybudovat a hlídat, jenom samé řeči.

Zdá se, že Německo, Francie a Rakousko mají momentálně asi jediný nápad. Kvóty a vydírání.

Když to nejde s kvótami po dobrém, sebereme vám peníze na dotace. Paní Merklová v klidu prohlásí číslo: 800.000 běženců za rok. Kolik jich je neregistrováno v Německu. Odkud běženci berou peníze na lístky na vlak, autobus a auto. Platby převaděčům, vždyť musí jít o tisícové položky.

Tak tedy, kde uprchlíci berou peníze?

Od svých rodin. Proč jejich rodiny chtějí, aby požádali o politický azyl někde v  Evropě. Ve chvíli, kdy ho získá a začne pracovat nebo podnikat a bude zajištěný, přichází oblíbený postup. Pozve příbuzné do Evropy.

Vrátí se někdy zpět, do své vlasti?

Zajímavý byl rozhovor s Nigerijcem. Vypráví o tom jak mu bylo ubližováno v zemi, ale on přišel sám požádat o azyl. Doma má rodinu, které je také ubližováno. Po získání azylu u nás, je pozve sem. Jeho rodina čítá 17 osob. Vůbec se nebojí říkat své úmysly, o svých plánech s rodinou. Nerozumím jediné věci, kterou nikdo nezodpověděl. Způsob vyhoštění lidí, kteří nezískají azyl. Podle mého názoru nic podobného neexistuje. Ve chvíli odporu s vyhoštěním, budou vyhoštěni násilím.

Situace napovídá, že v EU vládne (v tomto případě) Německo a Francie. Prosadí kvóty nebo si státy „dobrovolně“ ze své vůle stanoví počty. Východoevropské země EU potřebují peníze na rozvoj infrastruktury z dotací, a proto jsou i lehce ovlivnitelné. V době, kdy jakéhokoliv přijmutí třeba pouhých 20.000 běženců v Čechách z humanitárních idejí, kam je dáme.

Jaroměř má nyní 36 běženců. V Josefově je poměrně dost volných bytů. Peníze na bydlení pro uprchlíky Němci dají. Půjde o uprchlíky po detenci a budou se moct volně pohybovat? Kolik se jich do Josefova může umístit, sto, dvěstě nebo dokonce tisícovka? Mimo jiné se chtějí vrátit do Čech Ukrajinci s národností Českou odhadem 1150. Kam se všichni vejdou?

D. Mráček

  1. V Německu dostane tříčlenná rodina azylantů cca 21.500 CZK (včetně dávek OSN). Ubytovaní, stravu a zdravotní péči hradí stát.
Běženci v Jaroměři: 36 lidí. Co o tom víme?
Štítky: