„Na základě žádosti spolku Pronáměstí zveřejňujeme upoutávku na konání bleších trhů v Jaroměři“

Spolek pro povznesení ducha PRONÁMĚSTÍ

pořádá i v roce 2015

„BLEŠÍ TRHY“

a to každou poslední sobotu v měsíci, počínaje 28.březnem, v době od 8. do 12.hodiny.

Kde? Historické centrum města, velká podsíň na náměstí Československé armády, naproti městskému úřadu.

Bleší trh je především místem, kde může každý privátní člověk prodat své použité věci, o kterých si myslí, že je někdo může ještě potřebovat. Nemusí vystavovat žádné doklady a ani ze svého jednorázového prodeje platit daně (v případě, že celková částka za rok nepřesáhne 20.000 Kč, viz. Zákon o daních z příjmů). Pokud se mu to ale zalíbí a z jednorázového prodeje se stane obživa, měl by se stát živnostníkem, zařídit si živnostenský list, vést účetnictví a platit daně tak jak to stanovuje zákon.

Bleší trh je příležitost pro občany města a okolí prodat své použité ale fungující věci, pro sběratele ulovit do své sbírky nové přírůstky nebo naopak některé prodat, pro vetešníky, obchodníky s použitými věcmi, knihami nebo kuriozitami, kteří si chtějí zvýšit obrat nebo si získat nové zákazníky

A hlavně je to příležitost pro obyvatele strávit příjemný čas uprostřed krásného města, zkusit si zasmlouvat, najít přesně to, co ‚tak dlouho hledali‘, divit se nad tím, co všechno existuje a dá se prodat nebo si jen tak čistě popovídat se svými spoluobčany. Všichni jsou vítáni i děti si mohou s pomocí svých rodičů vyzkoušet svůj první prodej . Samozřejmě se jedná o obchod, ale především jde o dobrou náladu.

Bleší trh žije ze zapomenutých a plných sklepů a půd, které jsme se rozhodli konečně uklidit. Bleší trh má rád komory babiček, dětské pokojíčky odrostlých dětí nebo úložné prostory pod postelí rodičů. Všechny ty věci opředené vzpomínkami mohou znovu probudit fantazii, rozdat radost nebo jen čistě fungovat.

Bleší trhy v Jaroměři

1 komentář u „Bleší trhy v Jaroměři

Napsat komentář