Brutal_Assault_2012_main_stages

Podařilo se sehnat suprový příběh z letošní akce Brutal Assault 2016. Jako obvykle přijeli na tuto akci dva kluci. Opětovně si postavili stan a ve večerních hodinách šli spát. Co se stalo?

Jeden z nich nemohl usnout. Stává se. Najednou slyší divný zvuk od hlavy a něco se plazí kolem něho. První jeho myšlenka – had. Had se ztratil zpátky. Nespící mladý muž vstal a otočil se. Začal hledat mobil, aby si posvítil, když najednou asi ne had, ale zvíře nahmátlo ledvinku kamaráda, která ležela mezi nimi. V ten moment se mu podařilo rozsvítit mobil a uviděl lidskou ruku zloděje, což byla poslední šťastná chvilka chmatáka, jelikož nespící mladík dělá bojový sport. Než chmaták stačil pustit ledvinku a vytáhnout ruku, protože po světlu ve stanu potřeboval rychle zdrhnout, tak ho chytl za ruku a okamžitě nasadil páku a hbitě se otočil nohami dopředu a prováděl údery přes stan do prostoru zloděje. Křičel na spícího kamaráda, řekl mu: „Držím zloděje za ruku, krade ti ledvinku.“ Probuzený kamarád začal po chvilce do prostoru stěny stanu a zloděje bušit pěstmi. A zloděj venku se sesunul dolů k zemi a nevydával žádné sténavé zvuky. Probuzenému kamarádovi se podařilo dostat ze stanu, ale nebylo to vůbec lehká záležitost, protože stan byl celý v rozkládací pozici. Takže to byla mela.

Venku kamarád vidí na zemi ležet zloděje, který má ruku ve stanu, kterou mu drží kamarád uvnitř stanu. Pak se podařilo baterko rozsvítit a na zemi ležela kudla, a to přesně u míst, kde byl stan naříznutý. Kamarád hledal svoji ledvinku, kde měl veškeré peníze. Kamarád ve stanu mu řekl, že ji nestačil ukrást, že leží uvnitř stanu. Kámoš venku mu řekl, že může pustit ruku, protože zloděj je v limbu. Druhý kamarád vyšel ven ke zloději, sebrali kudlu a celého prošacovali. Představte si, že byl přesně oblečený jako návštěvníci akce Brutal Assault, ale neměl žádné doklady u sebe, jenom v kapse u kalhot našli peníze. Polské zloté a české koruny. V druhé kapse u kalhot měl mince a zase polské zloté a české koruny. Kluci se bavili mezi sebou a řekli si, že to musel někde ukrást.

Najednou se snažil zloděj utéct pryč. Asi se probral nebo dělal mrtvého brouka. Ale neměl šanci. Kluci s ním zaklepali, odkud máš peníze. Prý si je můžou nechat, ať ho pustí. Zloděj mluvil plynule česky.  Chlapci se ho zeptali, zda mu něco říkají určitá jména. Byla to jména kapel, které vystupovaly na koncertě. Nevěděl nic. Tohle není návštěvník koncertu, jenom je oblečený, aby nebyl nápadný jako my. Zeptali se ho, kde ukradl zbytek. On, že to jsou jeho peníze. I ty zlotý? Šlo o velkou částku na naše peníze, co našli u něj v kapse. Náš nespavý sportovec mu vzal ruku a začal používat hmaty, aby mu osvěžil špatnou paměť. Z ničeho nic si chmaták vzpomněl, že peníze ukradl v jiném stanu. Ukaž místo nebo bude zle. S doprovodem kamarádů je dovedl na místo. Představte si, že tam byly dva stany úplně stejně naříznuté jako v jejich případě, kde ho chytili. On jim ukázal na jeden stan, odkud ukradl peníze, když v druhém nic nenašel.  Ukradl peněženku s malým batůžkem. Kde je batůžek a peněženka. Vyhodil ji o kus dál, když sebral peníze z peněženky. „Ukaž místo nebo bude zle.“ Odvedl je za stanové městečko a na místě našli batůžek a po určitém čase peněženku, ačkoliv mělo jít o peněženku metalisty. Byla krásně barevná z látky (na peněžence byly krásné barevné kytičky), taková velká peněženka. Uvnitř peněženky cestovní pas a něco jako občanský průkaz mladé Polky. „Aha, odtud máš zlotý.“ Pak se s ním vrátili ke stanu a probudili spící lidi ve stanu. Jeden Polák a Polka. Jakmile se dozvěděli, že chytli zloděje a mají její batůžek s peněženkou. Dívka začala brečet, že tam měla všechny peníze. Kluci vytáhl peníze, které našli u zloděje. Holka řekla, že jsou její. Věděla přesnou částku zlotých, ale nevěděla přesnou částku českých korun, protože něco již utratila. Pak brečela radostí. Její kolega ze stanu vzbudil další Poláky, co tam byli s nimi na koncertě. Polka řekla, že jí chybí jenom platební karta. PIN zná jenom ona, má ho v hlavě. Všichni Poláci stáli u zloděje a dostal prostou otázku, kde je platební karta. Říkali mu to nejdříve polsky a anglicky. Jeden z nich vytáhl svoji platební kartu. Ukázal mu na peněženku, kde je platební karta. Kluci mu to říkali i česky. Potom zloděj řekl ve vzteku osudovou větu. „Zkurvenou polskou kartu jsem vyhodil a nevím kam.“ Poláci k jeho velké smůle pochopili, co vlastně řekl, alespoň začátek věty. Tohle neměl říct. Začali do něj všichni bušit se slovním doprovodem. Pak ho odtáhli za stanové městečko a tam dorazili. Ležel na zemi a jenom přijímal kopy a údery. Naši kluci si řekli, že ho snad zabili? Poláci se vrátili a děkovali klukům. Šli s nimi a prohlédli si jejich stan, kde chytli zloděje. Naši kluci jim řekli, že může být velký problém s tím, jak zmlátili zloděje. Oni řekli, že jim je to naprosto jedno. Nikdo z nás nic neviděl a neslyšel. Pak šli všichni spát.

Hodně pozdní ráno kluci slyší polské hlasy. Poláci je přišli probudit. Musí se jim revanšovat. Pozvali je na oběd. Polská okradená holka byla moc a moc pěkná. Mezi naším rytířem, co chytl zloděje za ruku a slečnou z Polska to začalo jiskřit. Domlouvali se v angličtině a česko-polštině. Holka řekla našemu rytíři, že ten Polák s ní ve stanu je její bratranec? Co se stalo dál – romantika!

Kamarád, co spal ve stanu, kde kamarád chytil zloděje, tak se přestěhoval týž den do stanu bratrance od slečny. No a slečna? Co myslíte?

Jistě, ta se nastěhovala do stanu našeho statečného rytíře. Pak od bratrance slečny se kamarád dozvěděl, že kluci Poláci byli trochu smutní z toho, že ji utrhl Čech, jelikož měli na ni zálusk, a proto ji bratranec vytáhl na koncert do Čech. Ono lásce se nedá poroučet, ještě k tomu zachránce princ, který sportuje. Jak jsme slíbili, jména neuvedeme, aby drzý zloděj nechtěl si jít stěžovat na lampárnu, že byl neoprávněně zbit. Jak říkali Poláci, nikdo nic neviděl a neslyšel.

Nádherný příběh ze života. Mohl příběh dopadnout tragicky, kdyby zloděj nebyl překvapen rychlostí nespícího kluka a bodl směrem do stanu. Klučina byl chvála bohu rychlejší asi s dobrým výcvikem.

Redakce

PS Druhý den už chmaták neležel na místě, kam ho odtáhli Poláci, buď se probral a utekl, anebo mu někdo pomohl a třeba nebyl na zlodějské výpravě sám.

Brutal Assault a tvrdý příběh o zlodějovi s romantickým koncem