ortel

Dne 24.2.2017 v Divadle v Jaroměři vystoupila akusticky kapela Ortel, zaměstnanec města venku pořádal demonstraci proti xenofobii, rasismu, nacismu a fašismu. Byl jsem osobně na koncertu a nic takového jsem tam neviděl a neslyšel. Pamatuji si velmi dobře, že Tomáš Ortel řekl, aby lidi šli na podzim k volbám, a to z důvodu zlepšení politické situace v zemi. Schválně jsem si poslechl skladby této kapely a nic špatného jsem neslyšel. Psal jsem, že by Městské kulturní středisko mělo tuto kapelu zvát do města pravidelně, protože ji považuji za normální.

Konala se akce Český slavík 2017. Kapela Ortel skončila na druhém místě a zpěvák Tomáš Ortel na třetím místě. Kapela se ke škodě divákům v televizi nedostavila. Údajně kapele „neúčast“ na akci byla pořadatelem doporučena. Pak vysvětlení pořádající agentury, že kapele započítala hlasy jako minulý rok 2016, jelikož byl problém s hlasováním – údajné porušení fair play. Problém byl v tom, že kapela Ortel dostala nejvíc hlasů ze všech.

Velice se mi líbila reakce kapely Kabát určené pořadatelem za vítěznou kapelu, kterou mám velmi rád, že vrátila cenu agentuře zpátky, to samé udělal zpěvák Michal David. Smekám před kapelou i zpěvákem. Taky k čemu cena, když akce byla zmanipulována pořadatelem vůči všem kapelám a zpěvákům, kteří byli řádně zvoleni fanoušky. My obyčejní lidé víme, kdo porušil fair play.

Takže kapela Ortel byla ve skutečnosti na první místě mezi kapelami a zpěvák této kapely, Tomáš Ortel, skončil na krásném druhém místě mezi zpěváky, vyhrál Karel Gott, ale oprávněně bez podvodu. Komu tento vymyšlený a sprostý podvod pomůže? Hlupákům z pražské kavárny a nenávistným lidem plných osobních mindráků.

Řekněme si to narovinu, že kapela Ortel nemohla a nesměla vyhrát Český slavík. A co zpěváci Marta Kubišová a Jiří Schelinger před rokem 1989 viz Zlatý slavík? Něco mi to připomíná, není postup a chování naprosto ve stejném bolševickém duchu. Jediná změna, že se svobodně můžete proti zlu ozvat. Neslyšel jsem omluvu pořadatelů akce kapele Ortel za to, že se chovají jako novodobí inkvizitoři.

Bylo by vhodné, kdyby žena, která pořádala koncert kapely Ortel v Jaroměři dne 24.2.2017 znovu zařídila vystoupení takto populární kapely v Jaroměři viz hlasování lidí pro tuto kapelu na akci Český slavík. Přestože nejsem fanoušek kapely Ortel, tak by bylo velmi dobré je podpořit. Komu se kapela nelíbí, může v klidu zůstat doma. Ono bude stejnak vyprodáno. A fanoušci kapely se ještě k tomu chovají velice slušně. K tomu bude uvnitř vystoupení mraky tajných policistů, venku plno uniformovaných policistů, čili se nemůže nic stát. Myslím si, že by to byla krásná akce v roce 2018. Nenávistní lidé můžou v klidu demonstrovat proti kapele venku, aby účast policie nebyla zbytečná. Fanoušci kapely by mohli vyvěsit plakát, že Jaroměř zdraví kapelu Ortel, jakožto neoficiální, ale přesto vítěze mezi kapelami na akci Český slavík 2017.

Ondřej Rozum

 

Český slavík a umístění kapely Ortel a zpěváka Tomáše Ortela