Pan starosta napsal nový článek o práci městských úředníků ve Zpravodaji č. 1 na straně 3. Doslova k popukání. Trošku si jeho článek v bodech rozebereme:

  • Úředníci města společně s ním šíleně pracují na rozpočtu města. Velmi těžká práce, až z nich lije pot po čele a zádech, jenomže rozpočet sestavují všechna města i malé obce. V podstatě každoroční rutina. Přitom na městě mají novou kvalifikovanou úřednici, které pomáhá předchozí úřednice a další aparát úředníků. O jaké šílené a složité práci starosta píše?
  • Sestavování územního plánu pro Jaroměř, zase šílená dřina a odříkání pro úředníky města. Nesmysl. Neznám úředníka, který by se udřel prací na úřadě. Všechna města zpracovávají územní plán, akorát v Jaroměři strašně těžké. Přesto není územní plán schválen. Starosta ve svém článku přiznává, že neumějí schválit nový územní plán města. Píše o neumětelství.
  • Perlička o tom, jak pomáhají v rozvoji spol. Karsit, aby společnost měla nová parkovací místa. Proč spol. Karsit bude stavět novou fabriku ve Dvoře Králové nad Labem, a ne v Jaroměři!? Za působení starosty se rozprodaly vhodné lokality za babku a nemyslelo se na budoucnost, že může jednou společnost dostatečně ekonomicky silná se rozvíjet s možností výstavby nové továrny. Nechápu jak starosta a úředníci pomáhají v rozvoji soukromého podnikatele, když továrnu bude stavět jinde. Továrna znamená pracovní příležitost pro rozvoj celého města. Stavba nové továrny jinde než v Jaroměři je ostuda celého vedení radnice i se starostou. Parkovací místa pro zaměstnance nemůže vytrhnout pravdu o tom, že ve Dvoře Králové nad Labem se smějí celé naší slavné radnici.

Nejlepší je závěr starosty, se kterým naprosto souhlasím bez jakékoliv výhrady. Psal o závistivcích a lidech lačnících po moci. Udělal mi velkou radost, že konečně přiznal pravdu. Malý výlet do nedávné historie politiky ve městě zvané Jaroměř.

Byl mladý chlapec Jiřík, který se pustil s vervou do komunální politiky a byl v roce 1998 zvolen zastupitelem Jaroměře za ODS. Zde působil i Ing. Vratislav Čermák. Ten se stal v jednom období starostou města, přičemž jeho koaličním partnerem byl i tento mladý hoch, který s ním seděl v radě města a plácal ho po ramenou, zároveň se lísal s žoviálním způsobem do přízně, takový úžasný „kamarád.“ No jo, ale hoch mu záviděl funkci starosty a toužil po této moci. Ale jak se dostat ke korytu v politice. Buď čestně anebo zákeřně. Jakou taktiku zvolil současný starosta, co myslíte, občané? Jednoduše se vymyslí nesmyslná politická kauza na bývalého starostu Ing. V. Čermáka, že chtěl úplatek. Následně se napráská na státní zastupitelství, aby se zkriminalizoval. Mladý chlapec hrál brutálně tvrdě jako ostřílený politik z vysoké politiky. Když na zasedání zastupitelstva se mu podařilo svrhnout starostu Ing. V. Čermáka, moc hezky současný starosta prohlásil, pokud se očistí, že mu židli starosty uvolní. Pan Ing. Vratislav Čermák se očistil, policií a státním zastupitelstvím byla vymyšlená kauza odložena, protože se vůbec nic nestalo. Šlo o zástěrku k převzetí moci ve městě. Po očištění mu současný starosta židli neuvolnil. Slib, který dal na zasedání zastupitelstva před svědky, nedodržel. Ale slib politika a našeho starosty má přece cenu, že?

A pak tento nový starosta začal pracovat s vervou pro zlepšení situace ve městě. Jak?

Začal městský majetek prodávat často pod tržní hodnotou určitým lidem a společnostem. Drahé veřejné zakázky pro město, viz jeho poslední akce Komenského most, u kterého se jenom „nešťastnou náhodou“ o miliony zvedla cena oproti plánu. Pak losovačka na výběr veřejné zakázky pro kanalizace, zejména pro cizí obce. Opět problém – pokuta od ÚOHS Brno a vratka části dotace. Následuje epizoda u soudu v trestní věci 11 zastupitelů v čele se starostou, která byla zproštěna, protože se skutek stal, ale nešlo o úmysl ale pouze o nedbalostní trestný čin. Tím, že od zjištění činu uběhla dlouhá doba, tak došlo k promlčení trestného činu, tedy více štěstíčka na straně starosty. Zde si všimněme rozdílu mezi bývalým starostou, u kterého nebylo ani zahájeno jeho trestní stíhání a současným, který svoji kauzu dotáhl až k soudu. Pak ostuda se zpronevěrou v pečovatelském domě. U soudu při projednávání s obžalovanými ženami jedna z nich prohlásila u soudu na otázku, kde jsou zpronevěřené peníze následující: „Ať se zeptají druhé obžalované a jejího přítele starosty.“ Bez komentáře. Oprava železného mostu v Josefově napolovic, bude se dodělávat až v roce 2017, proč nešlo udělat most najednou. Mariánský sloup na náměstí není ještě celý smontovaný, znovu až v roce 2017, opět poloviční práce. Přesto – cesta správným směrem.  Za rok 2016 opravena jediná ulice v Jaroměři – Terronská. Slíbená rekonstrukce náměstí, oprava Tyršova mostu, regenerační území Na Valech. Problém je v neschopnosti vedení radnice a úředníků města, taky tam pracuje plno známých a známých známého a je jich tam jako „mravenců.“ Ráno se to nažene do práce, a když skončí pracovní doba, tak se vyžene doslova dav úředníků. Dokonce se vymýšlejí nová zbytečná místa pro metodiky, abych jich bylo ještě víc. Kam nemůže čert, tam se strčí úředník, říká se.

Nebylo by lepší o 10% snížit stav úředníků a za ušetřené peníze začít investovat do rozvoje města? Na sport, na kulturu a na zájmové organizace? To víte, že by to šlo, bylo by víc peněz pro potřebné organizace, ale vyhodit známého a známých známého, když starosta je v politice již od roku 1998. To prostě nejde. Co by tomu řekli kamarádi, že odešel známého známý. Našeho současného starostu považuji za zkušeného politika na úrovni slušných politiků jako je Nečas, Nečasová (Nagyová), Tluchoř, Fuksa, Šnajdr a Rath všichni „slušní lidé.“ Jako náš starosta. Je to protřelý politický dinosaurus. Nebrat, i když umí mluvit a má dobré vystupování. Jde jenom o pozlátko! Za člověka mluví jeho činy. Je zajímavé, že bývalý premiér Topolánek věděl včas, kdy má odejít z politiky. Tohle je největší umění – odejít včas v politice. Ano, lobbista Dalík se postaral o dobrý důchod.  A co náš starosta?

Současný starosta píše skvěle na úrovni Boženy Němcové. Mají stejně krásné pohádky, bohužel, starosta píše pouze pohádky pro dospělé. Jiří, zase něco napiš o morálce a pracovitosti úředníků města. Ještě jsem od něj neslyšel pohádku o Červené karkulce a zlém vlkovi.  Již delší dobu se dá lehce dovodit, že to psal starosta, samý pláč a nářek. Jindy mu ubližují zlí úřednici odjinud. Chtějí vysvětlit něco, co se udělalo na městě při veřejné zakázce. A naříká a pláče, že mají hodně práce. Je to doslova ubohé, když dvoumetrový chlap pláče. Zřejmě tím získává nové voliče. Aby si lidé řekli, vždyť je to upracovaný politický chudáček. Přitom si občané neuvědomují, že je opravdu jako plačící chudáček, který se jenom přetvařuje. Vypočítavá nekompromisní politická liška, ke které se není dobré obracet zády. Pokud bude v politice výhodné, i kamaráda hodí přes palubu. Naprosto souhlasím se současným starostou, že se mi hnusí lidé lačnící po moci. Už se v tom Jiří – poznáváš!

PS A kdy se Jiřík omluví bývalému starostovi Ing. Vratislavu Čermákovi za ten úspěšný politický puč s následným pokusem ho kriminalizovat před lidmi a za hanobení jeho osoby. Kdy se tak stane Jiří moralisto jeden!  Asi až v nebi nebo v pekle.

img-obrazky-cz

Fotka jak se nám starosta dře s úředníky na městě, uf to je ale dřina.

images 2

               REBEL – KACÍŘ

                  WANTED

Článek starosty ve Zpravodaji č. 1 a polemika s článkem