ball

Dne 30. 8. 2015 se na hřišti v Růžovce hrál zápas divize C. Dovnitř jsem se dostal po 10 minutách, jaká byla fronta na lístky. Nebylo by od klubu špatné, kdyby příště byly otevřeny dvě pokladny.

První poločas ze strany Jaroměře dobrý až na proměňování šancí ze 4 pouze jeden gól. Přitom Admira z rohového kopu měla břevno. Náš gólman při standardní situaci dal málem v sezóně už svůj druhý gól. Moc nechybělo a brankář soupeře si to tam sám hodil. Druhý poločas byl z jiného světa. Admira výborně kombinovala a ovládala střed hřiště a tím celý zápas v druhém poločase. Po chvíli zaslouženě vyrovnali. Pak bylo vidět, že mají problém s finální přihrávkou na gól, a proto i s tímto zápasem dali pouze 2 góly. Bylo na nich vidět, že cítí možnost v Jaroměři vyhrát, a proto se tlačili dopředu. Ke konci zápasu zahrál brankář Admiry rukou mimo vápno a dostal červenou kartu. Tohle Jaroměři hodně pomohlo, ale nic z toho hráči nevytěžili. Pak skončil zápas a z frustrace se mále hráči Admiry poprali s hráči Jaroměře. Pak následovali penalty, brankář Jaroměře dvě chytnul. Nejdůležitější byla penalta v 4 sérii, kdy zatím Jaroměř vedla 2:1 na penalty. Hráč Jaroměře kopl důležitou penaltu na způsob Antonína Panenky, čímž brankáře hostí doslova zesměšnil. Fotbalová paráda a výborné nervy hráče, jelikož to bylo na 3:1. Penalty skončily 4:2 pro Jaroměř. Přišlo hodně lidí se podívat na zápas. Hráči se celý zápas snažili a makali pro první body v divizi. Plno diváků po skončení zápasu 1:1 odcházelo pryč, následně se vraceli, protože nevěděli, že po remíze se kopou penalty.

Jediná kaňka na zápase byli někteří fanoušci, kteří v druhé půli, když se Jaroměři nedařilo, byli schopni křičet, že budou hrát „krajský přebor.“ Smutný na tom je to, že to byli lidi z Jaroměře. Chtěl bych je vidět běhat na hřišti místo kluků aspoň 15 minut v tom tempu a vedru, co se hrálo. Viděl bych to na infarkt nebo pěší fotbal. Než někdo začne něco takového křičet, ať se zamyslí nad sebou, zda by dokázal hrát jako hráči na place. Já osobně ani náhodou. A umím to přiznat.

Příští zápas jedou do Dvora Králové nad Labem, kdy se bude hrát o tzv. 6 bodů. Dvůr je taky dole v tabulce, čili hratelný soupeř. Po pěti kolech se vždy hodnotí. Pokud se chce Jaroměř udržet, potřebují, aspoň 4 nebo 5 bodů v průměru z 5 zápasů. Nebylo by špatné tam vyhrát zápas (výhra po pen. 3:2). Ono s těmi z horní poloviny tabulky se hraje velmi těžko.