Obrázky 007 (3)

Nově muzeum spravuje Český svaz bojovníků za svobodu. Lidí bylo na otevření dost. Uvnitř došlo k značné proměně. Bylo uklizeno a vitríny naleštěny. Pouze tři nebyly vyleštěny do křišťálu. Ty se budou dělat v průběhu dubna. Došly pracovníkům fyzické síly. Špíny a nepořádku po bývalém vedení muzea zůstalo mnoho. Staronové osazenstvo strávilo hodně hodin přípravou na otevření. Exponáty jsou osazeny novými cedulkami, které jsou správné a bez historických nepravd. Muzeum se vrátilo do starých osvědčených kolejí. Dozvěděli jsme se, že Frost bude přidávat další exponáty, které vlastní, do muzea. Vystavovaná sbírka se rozroste.  Domníváme se, že toto muzeum je v současné době v dobrých rukách. Velká část Českého svazu bojovníků za svobodu jsou bývalí vojáci, kteří mají smysl pro řád a disciplínu.

Přišli lidé v dobových uniformách RAKOUSKA. Otvírala se pevnost, takže těchto uniforem bylo vidět dost v plném lesku. Bohužel, po starém vedení je hodně uniforem muzea poškozeno. Zkázu udělali moli. Nyní se k tomu nikdo nehlásí, spíše se to hází jako horký brambor, přestože uniformy jsou majetkem města. Žádná osoba není odpovědná za způsobenou škodu městu, prostě klasika. Já nic, já muzikant.

Finanční částka na deratizaci molů a opravy uniforem bude nemalá.

Pravděpodobně je muzeum zachráněno pro budoucí generace a zůstalo v Josefově. Ono se tam k pevnosti, lidově řečeno, hodí.

P1010068C

Redakce

Dne 2.4.2016 se otevřelo První vojenskohistorické muzeum M. Frosta a muzeum Waldemara Matušky v Josefově