prachy

Za slavnou losovačku o veřejnou zakázku pro DSO Jaroměřsko – kanalizace pro cizí obce, dostalo dobrovolné sdružení obcí pravomocnou pokutu ve výši 200 000 Kč. Město Jaroměř vlastní v tomto neslavném sdružení asi 80%, kolik bude platit naše město? Opravdu se budování kanalizace pro cizí obce vyplatila. Zbývá podat žalobu ke správnímu soudu, zatím je pokuta stále pravomocná.

Bohužel, není všem dnům konec. Stále se řeší vratka dotace pro DSO Jaroměřsko ve výši cca 10 000 000 Kč. Třeba sdružení udělají slevu z 10 mil. Kč na 5 mil. Kč. Anebo odpustí celou. No uvidíme. Jak se pak bude vratka dělit, když město má ve sdružení podíl asi 80%. Necháme se překvapit, snad to nebude tak tvrdé pro město.

Pokud bychom vzali v potaz ten podíl 80% z 10 mil. Kč je to 8 mil. Kč. Za 8 mil. Kč by se daly dát do kupy 4 prašné komunikace. Fotbalisté by hráli divizi jako nic, hokej by hrál vyšší soutěž, florbal by se taky smál a malé sporty, spolky a sdružení ve městě. Pane Bože, to by se dalo dělat věcí za ty peníze! Koho to byl skvělý nápad cpát peníze do cizích obcí? Asi nový genius nebo primitiv. A kolik už musely stát právní služby? Musíme čekat na Vyšší moc, která požadavek na vratku zruší. A proto navrhuji celému proradničnímu koaličnímu zastupitelstvu pravidelnou návštěvu kostela, poněvadž bez modlitby to prostě nepůjde.

Návrh modlitby.

Bože, jenž jsi na nebesích, prosíme tě, abys nám odpustil vratku a pokutu aby zaplatil někdo jiný. Ale kdo ji zaplatí?

Jednoduchá odpověď. Daňoví poplatníci města.

Vendelín Novák

DSO Jaroměřsko dostalo pravomocnou pokutu 200 000 Kč od ÚOHS Brno