Tanks-Military-Wallpaper-for-Computer-Laptop-1024x768

(Městská policie dále jen MP)
Podle zprávy města dostala MP 20 tis. Kč na potápěčský kurz, který nebyl dokončen a MP ho nikdy nepoužila a nemůže služebně použít. Pozn.: Policie ČR a hasiči mají profesionální specialisty potápěče. Vím bezpečně, že by MP k zákroku týkající se práce spojené s potápěním nepustili. Prostě nechápu postup našeho zastupitelstva.
20 tis. Kč mohlo podpořit mládežnický sport nebo doplnit vybavení hasičům, seniorům atd., tzn. asi tisíckrát ůčelnějí vynaložené peníze, než pro MP na zbytečnosti.
Příště by zaměstnanci MP mohli absolvovat např. pilotní kurz. Zastupitelé zakoupí vrtulník, aby monitorovali pořádek ve městě. Při zákroku se MP spouští dolů po laně, čímž by pachatele  vyděsili k smrti. Vhodný bude také řidičský průkaz na tank. V nočních hodinách by se s ním projížděli po ulicích. Začínám být přesvědčen, že i tank by jim koupili ! Ale jsou i další možnosti. V Rusku vyřazují staré malé ponorky, které nejsou vůbec drahé a vhodný kurz tam není nemožný. MP by mohla brázdit po Labi a periskopem pozorovat pořádek ve městě (také by mohli podávat rybářům zprávy o pohybu ryb). Následně by domlouvali lidem při rvačce megafonem, že to vlastně řeší domluvou, jak jinak. Z ponorky by nemohlo dojít k nezákonnému použití síly ze strany MP, čímž by trestní soud nemusel řešit jejich ubohé a zbabělé zákroky. Samozřejmě chápu, že můžou ponorku využít na modelovou situaci podobně jako TRON – výsadek z ponorky např. proti teroristům nebo řidiče, který špatně zaparkoval vozidlo. Ideální by zatím bylo koupit MP velký a nedobytný trezor, aby se neztratily další spisy. Ale souhlasím s vedením města, že pokud nic nedělají, nemůžou nic pokazit za 11 mil Kč ročně???
Zmíněná částka 11 mil. Kč ročně by se významně projevila v podpoře např. pro mládež na sport nebo kulturu nebo na investice do města. Nebojte se! Zastupitelé města vás milují jako vlastní děti. A že vznikne místo pro nového „civilního“ zaměstnance, vlastně nevadí. Otázka zní, zda se některé svědecké výpovědi u soudu nebudou v nějaké budoucí době řešit, pokud se nad nimi někdo lehoučce zamyslí. Stačí sledovat články z internetu, novin nebo pořady v TV. Domnívám se, že lhát u soudu po zákonném poučení svědka nebo v hospodě je velký rozdíl !?
Ať žije podpora naší MP, která „proslavila“ Jaroměř
DJ    

Efektivnost vynaložených peněz do městské policie

Napsat komentář