ball

Dne 14.8.2016 se hrál první domácí zápas nové sezóny krajského přeboru. První poločas začal svižně a naši tlačili soupeře a neproměňovali šance. Náš brankář Ondráček podržel tým, když chytl největší šanci soupeře a reflexně střelu vykopl nohou, ještě do poločasu vyrazil jednu střelu, která mířila do brány. V pravou chvíli podržel tým. Potom po průniku Čenovského se kopala penalta vůči soupeři, kterou sám postižený Čenovský proměnil. Poločas skončil 1:0 pro Jaroměř. Bylo zajímavé, že přesto hodně fanoušků nadávalo na náš tým, že nedávají šance. Mně se naopak hra Jaroměře líbila, nejvíce mě zaujal tah trenéra, který do útoku od začátku zápasu postavil Čenovského s Korenčíkem. Náš tým se snažil kombinovat a nenakopával zbytečně míče dopředu.

Pak začal druhý poločas, který se proměnil v koncert našeho týmu. Druhý poločas skončil 6:1 pro Jaroměř a celý zápas 7:1. Dobruška dostala lidově řečeno šišku. Zase sportovně musím přiznat, že po faulu našeho hráče se kopal trestný kop, který krásně hráč soupeře kopl k tyči a byl z toho čestný gól soupeře. Po kanonádě v druhém poločase byli fanoušci spokojeni. Viděl jsem TOP hráče zápasu Čenovského, dal hattrick. Hrál parádně pro tým. Herně zářil nad všemi hráči na hřišti jasná hvězda zápasu. Další hattrick dal Korenčík, což je nová posila týmu. Hlavně je třeba pochválit nového trenéra týmu, který změnil hru, ačkoliv kostra týmu zůstala skoro stejná. Snaží se hrát útočný fotbal.

Jaroměř má do nové sezóny vstup jako noha. Příště by mohlo přijít víc diváků. Srpen je čas dovolených a olympiáda k tomu.  Lepší pozvánku na příští domácí zápas nemohli hráči udělat.

Nejvíc se mi líbila hláška jednoho fanouška, který odjížděl po zápase na kole s ostatními: „Na takový výsledky nejsme v Jaroměři zvyklí.“  Má pravdu, minulá sezóna v divizi moc radosti nepřinesla. Třeba přicházejí lepší časy.