ball

Dne 18.10.2015 proběhl zápas divize. Jablonec nad Jizerou patří k tomu lepšímu v divizi, čemuž odpovídá jejich postavení v tabulce. Musím pochválit organizátory zápasu, zejména vedení klubu, jelikož se ukázalo zcela jasně, že jde o lidi vysoce inteligentní a mající zájem o své fanoušky a příznivce fotbalu. Byly otevřeny dvě pokladny při vstupu. Nestíhal jsem, a přišel jsem na fotbal hned na začátek. Byl jsem velmi mile překvapen a děkuji pořadatelům zápasu za vstřícnost. Z jejich strany parádička.

Zápas byl v prvním poločase vyrovnaný. Jaroměř kopala penaltu, ale nedala ji. Poté měla další šance. Náš brankář chytnul asi 3 samostatné nájezdy. Tým podržel. Dostal gól, ale po krásné kombinační akci Jablonce. Ke konci poločasu Bano krásně přihrál do útoku Exnerovi, který svoje sólo nezakončil gólem.

Druhý poločas se hrál stejně kvalitně. Naši museli otevřít hru, aby mohli vyrovnat. Inkasovali při brejku soupeře. Neustále se hráči Jaroměře snažili útočit a dát gól. Tohle je výborná fotbalová vlastnost vydržet a nepodlehnout negativním náladám z důvodu špatného vývoje na hřišti. Došlo ke krásné přihrávce do prostoru na Škodu, který šel ze strany kolmo na bránu a byl v běžeckém souboji rychlejší, ale hráč Jablonce ho v pokutovém území jasně fauloval. Rozhodčí nepískal. Hráči Jaroměře makali dál, ale nic se nestalo. Jablonec hodně fauloval, a proto dostal 3 žluté karty v druhém poločase.

TOP hráč utkání nebyl, nejlepší hráč Jaroměře brankář Ondráček a u hostí opět brankář Valeš.

Pozitiva u hráčů Jaroměře – bojovali po celý zápas a přestali faulovat kolem pokutového území. Negativa neproměňování vyložených příležitostí. Situace není kritická, ale pouze vážná. Příští zápas v Trutnově. Trutnov 3. tým tabulky, čili VIP tým. Do podzimu zbývají 4 zápasy, Jaroměř potřebuje získat 8 bodů, jinak neudrží kontakt s 13. nesestupovým místem v tabulce, na který nyní ztrácejí 6 bodů.

Jeden známý mně řekl, že Jaroměř sestoupí, protože neproměňuje šance. Tohle je možný scénář, ale nejhorší je, že ve hře nejsou špatní. Jablonec je nepřikoval k jejich půlce. Hra byla vyrovnaná.

Když se zeptáte odborníka na fotbal, který hrál ligu, řekne jasnou věc, že útočník nebo záložník, který ze dvou šancí dá jeden gól, stojí balík peněz. O takové hráče je velká poptávka. Kde je brát?

Mgr. David Jevčák

PS Viděl jsem kvalifikační utkání Česko – Turecko, zápas ze strany našich profesionálních hráčů byl katastrofální po herní stránce. Všichni „odborníci“ řešili penaltu, ale neřešili nefungující útočnou hru. Výborně okomentoval zápas trenér Vrba, že jedna šance za zápas je velmi málo. Kombinace byla katastrofální, samé ztráty balónu. Sice divize nemá takovou úroveň, ale v zápase jsem viděl v neděli odhadem 20 výborných akcí snažících se dát gól z obou stran. Bylo se na co dívat. V naší lize kolikrát vidím zápas, že je lepší se nedívat, ačkoliv hráči jsou profesionálové.

Fotbalový zápas Jaroměř versus Jablonec nad Jizerou