ball

Dne 13.3.2016 se hrál zápas divize v Jaroměři. Přípravné zápasy našeho týmu výsledkově nic moc. Vedení klubu sehnalo posily na jarní část divize. Sparta Kutná Hora je na 6. místě tabulky, kdežto Jaroměř je předposlední.

První poločas velice zajímavý, nejdříve tlačila Kutná Hora, kdy po střele hráče došlo, dle mého názoru k nešťastné teči našeho hráče a úvodní gól hostí. Tzv. šťastný gól. Pak naši hráči začali lépe kombinovat a viděl jsem 3 tutové šance na srovnání nebo vedení, bohužel nebylo z toho nic, hra vyrovnaná.

Druhý poločas začátek mírný tlak našich hráčů. Pak začal brankář nakopávat jeden balón za druhým z vlastní poloviny, čímž naši hráči přestali kombinovat a obraně soupeři naprosto ulehčili zbytek zápasu, jelikož šlo o dynamický stereotyp ve stylu – nakopni a bojuj. Všichni hráči soupeře věděli dopředu, že poletí dlouhý nakopávaný balón, a proto se stáhli na vlastní polovinu a čekali. Kdyby brankář radši přihrál obráncům do kombinace. Hráči soupeře by se museli vysunout dopředu, čímž by uvolnili svoji polovinu pro kombinaci našeho týmu. Tohle je jenom můj laický názor. Z jedné standardní situace krásně hlavičkoval nejlepší hráč Jaroměře Ruml, který se uzdravil po zranění. Hrál výborně, ale i posily se mně líbili. Vyloučený hráč v nastavení Hrabík. Trochu divoch, ale tohle přesně naši hráči potřebují. Je na něm vidět, že nerad prohrává. Pro fotbal důležitá vlastnost. Určitě došlo ke zvýšení konkurence uvnitř kádru. Zápas skončil prohrou pro Jaroměř 0:1. Na šance asi 8:5 pro Jaroměř, ale ve fotbale se nehraje na krásu a na šance, ale na góly. Myslím si, že zápas mohl skončit spravedlivou remízou. Kdyby se našel v našem týmu „střelec“, tak i vítězství. Tohle je jenom zbožné přání. Chybí týmu zakončovatel. Hráč, který ze dvou šancí dá jeden gól. A takový hráč má cenu zlata.

Podle mého laického názoru Jaroměř nemůže hrát stylem nakopávání balónu. Za prvé se na to nedá koukat, za druhé na to musí být vysocí hráči. Přitom v Jaroměři je to Holub, Ruml. Hráči Svoboda a Kilevník nehráli. Zbytek jsou menší hráči do kombinace. Velice pěkné akce měl Čenovský, bohužel brankář ho v druhé polovině zápasu ignoroval. Asi se zamiloval do nakopávání balónů. Dokonce ve chvíli, kdy může hrát balón rukama, raději kope. Když obrana se zálohou začala v prvním poločase kombinovat, tak docházelo k výborným kombinačním útočným akcím. Dobré byly střely ze střední vzdálenosti na branku, bohužel hlavně v prvním poločase. Kdo chce dát gól musí střílet ze střední vzdálenosti viz. gól soupeře. Sice se prohrálo, ale hráči makali. Jediná kaňka zápasu byl studený vítr.