Dne 2. 9. 2018 se hrál domácí zápas krajského přeboru v Jaroměři. První poločas začal a zápas se podobal boji o každý míč. Ze začátku fotbalovosti málo, ale hodně tvrdých zákroků, zejména ze strany soupeře – dohrávání hráče bez míče.

Docela mě překvapilo, že rozhodčí nedával za tohle žluté karty ani neupozorňoval, že takto dále ne. V zápase se dařilo našemu hráči Banovi. První gól dal právě on. Trefil přesně k šibenici. První, ale uklidňující gól. Ke konci poločasu šel ze strany sám na brankáře náš hráč, ale přeloboval brankáře i s brankou. Tohle byla škoda, protože gól do šatny by nalomil soupeře.

Začal druhý poločas a naši hráli velmi dobře. Opět výborně hrál Bano – tvořil hru celého týmu. Podle mého názoru nejlepší hráč na hřišti, prostě TOP. Přitom v našem týmu chyběli velmi důležití hráči Čenovský a Michálek. Pak po pěkné kombinaci a nezjištěné přihrávce dal druhý náš gól Müller. Na chvíli naši přestali hrát a mysleli si, že to ubrání, jenomže fotbalový bůh tohle nemám rád a soupeř dal kontaktní gól po pěkné akci. Hned za chvíli po centru dal Horák gól na 3:1 pro nás. Potom došlo k silné frustraci u soupeře, Valášek si chytře pustil míč do běhu, ale soupeř ho nesmyslně sejmul na polovině hřiště. Následovala červená karta pro hráče soupeře, ale naprosto zasloužená.

Ke konci zápasu bylo možno spatřit nejkrásnější akce zápasu, kdy Bano zesměšnil obránce ve vápně a nezištně nahrál Jiráskovi, který dal poslední gól zápasu na konečných 4:1 pro Jaroměř.  Dobrá pozvánka na příští domácí zápas. Všichni naši hráči si zaslouží pochvalu ze předvedený výkon. Hodně mladých hráčů, avšak makali naplno. Nejvíce mě udivuje hráč Valášek, který je schopný v 85. minutě zápasu po náběhu do vápna soupeře se vrátit hned zpátky ve sprintu na polovinu hřiště a čistě odebrat míč soupeři. Vynikající fyzický fond. Myslím si, že Valášek byl druhý nejlepší hráč zápasu. Protože v týmu je hodně bývalých úspěšných dorostenců, bude tým nejspíš muset platit daň za nezkušenost. A proto ty předchozí vysoké porážky. Ale tím, že hráči jsou mladí, mají budoucnost pro klub. A zkušenosti se dají získat jenom a pouze v zápasech.

Bylo by dobré po odchodu Martina Kilevníka, aby tvůrce hry týmu převzal Bano a takto jak hrál dnes, hrál každý zápas, aby určoval hru týmu, kdy kolem něj jsou mladí kluci, kteří nejsou líni na krok. Potřebují jenom jedno – přesnou přihrávku do volného prostoru. Pamatuji si, jak někteří fanoušci nadávali Banovi, když začal hrát za náš tým v divizi a poté v krajském přeboru. Co by dneska hrál tým bez něj? A kdo by tvořil hru? Přeji brzké uzdravení zkušeným hráčům, kteří nemohli hrát, protože tým je potřebuje.