ball

Dne 8.10.2017 se hrál znovu domácí zápas v Jaroměři. Hrál druhý tým tabulky krajského přeboru s prvním. Jasný derby zápas. První poločas byl velmi zajímavý. Náchod se ujal vedení po tečované střele od našeho obránce. Nešťastná teč, ale ve fotbale normální. Naši hráli dál, když našeho obránce v pokutovém území sejmul obránce soupeře – naprosto jasná penalta, bohužel rozhodčí nepískal.  Seděl jsem s fanoušky Náchoda, kteří konstatovali, že Náchodu rozhodčí odpustil penaltu. Najednou rozhodčí pískl faul hráče Náchoda a hráč dostal jednu žlutou kartu, následně druhou žlutou kartu a poté červenou. Tohle jsem nepochopil. Oslabil soupeře na 10 hráčů. Pak skončil první poločas.

Bavil jsem se s fanoušky Náchoda, kteří si mysleli, že zápas nakonec skončí 1:1, když budou hrát v 10. Já jsem doufal v obrat. Začal druhý poločas.

Naši se snažili, ale soupeř hrál v hlubokém obranném bloku. Pak to přišlo, kolmá nahrávka na útočníka, který nádherně zavěsil. Nejkrásnější akce zápasu. Potom znovu brejk a útočník přeloboval brankáře na 0:3 pro soupeře. Poté ke konci zápasu penalta pro soupeře na konečných 0:4 pro Náchod. Nepamatuji se, kdy jsem viděl někoho hrát v 10 celý poločas a přidat 3 branky. Za tohle musím celý tým soupeře označit za TOP.

Našim hráčům týmy hrající v hlubokém bloku dělají veliké starosti, viz Nové Město nad Metují a Kostelec nad Orlicí, jenomže tyto týmy neměly kvalitní záložníky a útočníky jako Náchod.

Doporučuji našim hráčům zapomenout na prohru, budou mít možnost odvety na jaře v Náchodě. Jednou musela porážka stejně přijít. Zatím sezona vychází našim hráčům velmi dobře.