ball

Dne 10.9.2017 se odehrál domácí zápas v Jaroměři. Od počátku zápasu se soupeř našeho týmu rozhodl bránit. Nové Město nad Metují hraje o záchranu, čili každý bod z venku je vítán. Útočná hra soupeře byla jenom na náhodu. Takto tady hrál i Kostelec nad Orlicí, ale ten se snažil i někdy převzít iniciativu a útočit. Po poločase v kabině soupeře se snad probírala pouze obrana, možná čekání na brejk až Jaroměř otevře obranu. Druhý poločas soupeř bránil ještě usilovněji než první půlku. Z jejich strany fotbal nic moc. Naši měli v druhém poločase jednu šanci na konci, ale brankář se vytáhl a střelu vyrazil nad břevno, a proto zápas skončil smutně 0:0. Pak na penalty byl šikovnější soupeř a odvezl si 2 body. Hráči soupeře to slavili jako vítězství. Našim hráčům dělá velký problém překonávat hustý obranný blok. Nevědí, jak na to. Osobně si myslím, že všichni, co hrají o záchranu, budou hrát stejným stylem jako hráči Nového Města nad Metují. Hlavně se zjistilo, že to na Jaroměř funguje.  Doufám, že příští soupeř, který pojede do Jaroměře, bude chtít hrát fotbal. Obrana je důležitá, ale útok baví diváky, zejména branky ze zápasů.