deportiva01

Dne 19.3.2017 se hrál zápas krajského přeboru v Jaroměři. Počasí nanic, studený déšť a zima. Přesto přišli diváci okolo 140, což vzhledem k počasí a play off hokeje v televizi, více jak dobrá návštěva.  První poločas jednoznačně lepší mužstvo z Provodova a zasloužené vedení na konci 0:1. Naši hráči začali hrát na konci poločasu asi 10 minut.

V druhém poločase naši hráči začali makat a zaslouženě vyrovnali na 1:1. Potom zbytečný faul před velkým vápnem u naší branky, brankář neudržel střelu a dobíhající hráč soupeře dorazil jednoduše míč do brány. Zápas skončil 1:2 pro Provodov. Provodov poslední tým tabulky krajského přeboru, přesto v Jaroměři vyhrál. V minulém jarním kole naši hráči prohráli v Dobrušce s předposledním týmem krajského přeboru. No, a 26.3.2017 prohráli naši hráči v Kostelci nad Orlicí. Sumárum tři jarní kola a žádný bod. Brzy je čekají zápasy s týmy z horní části tabulky. Pokud takto budou pokračovat, tak se boj o záchranu blíží. Já jako fanoušek doufám, že příští domácí zápas budou naši hráči makat na domácím trávníku před svými fanoušky od první minuty zápasu, nikoliv až po obdržené brance.

Přesto nejlepší je tým B, který se odhlásil ze soutěže, kam postoupil minulý rok jako vítěz nižší soutěže. Přesto odehrál podzimní část vyšší soutěže a jaro hrát nebudou. Pravděpodobně v Jaroměři s počtem cca 13 000 obyvatel nejsou fotbalisti ani dorostenci. Není nadto jenom trénovat a nehrát soutěžní zápasy. V podstatě takový návod pro první ligu, třeba Příbram. Proč se trápit na jaře, když kostky jsou již vrženy? A ta úspora peněz za hráče. A za cesty na zápasy. Neponičí trávník, nezapotí dresy. Musím přiznat, že tato myšlenka mě pobavila. Pro zbytek hráčů B týmu vysoce motivační prvek, aby chodili na tréninky atd.  Jinak fotbalu zdar a funkcionářům zvláště.

Mgr. David Jevčák

PS Po zveřejnění zprávy o odstoupení týmu B, tak dva hráči přešli do konkurenčních Dolan. Naprosto chlapcům rozumím.  Ještě jsem četl, že odstoupení ze soutěže může klub stát až „30 000 Kč“.