ball

Dne 27.3.2016 proběhlo utkání divize v Jaroměři. Bylo ideální počasí na fotbal, svítilo slunce a ještě k tomu krásně vonělo dřevo ze skladu od Ruty.

První poločas vyrovnaný, hráči Ústí nad Orlicí se snažili dát gól přes centry zprava nebo zleva. Škoda měl samostatný únik, ale neproměnil. První poločas byl hlavně boj o míč.

Druhý poločas začal stejně. V 72. minutě měl hráč Ústí nad Orlicí čas, jelikož ho nikdy neatakoval, zastavil si míč a ze strany ideálně nacentroval. Nádherná hlavička skončila gólem hostí a brankář byl bez šance. Hra pokračovala dál a Škoda skvěle nahrál před branku Holubovi, který vyrovnal. Po chvíli nedaleko autu přebral míč Škoda a proběhl až do pokutového území, kde se míč při střele otřel o hráče soupeře a zapadl do branky. Ke Škodovi se štěstí otočilo čelem, ale stejně i k celému týmu. Pak se soupeř vrhl do útoku, když hráč Jaroměře z poloviny běžel na prázdnou branku soupeře, stále postupoval, ale k údivu všech přítomných nevystřelil, tak dlouho vedl míč, až o něj přišel. Pak se stal zázrak a na hráče Čenovského byla konečně písknuta penalta, zejména díky pomeznímu rozhodčímu. Ruml proměnil penaltu. Výsledek je výhra 3:1 pro Jaroměř. Tohle je první výhra Jaroměře doma.

V celém zápase nejlépe hrála obrana Jaroměře, opět Ruml byl nejlepší hráč na hřišti. Brankář podržel svůj tým dobrými zákroky, hlavně chytil nájezd soupeře. Velmi dobře hrál Čenovský, na kterého byly dvě penalty, ale pískala se jenom jedna. Musím sportovně přiznat, že jsem v druhém poločase viděl penaltu proti nám, kdy náš hráč stáhl za dres soupeře, ale rozhodčí nepískal. Možná kompenzace nebo neviděl. Škoda hlavně v druhé polovině zazářil, sluníčko možná obnovilo zvlhlý střelecký prach. Zatím je vidět po dvou zápasech doma, že Jaroměř začala hrát z obrany – nedostat gól. Hráči, kteří chodí na střídání, jsou vyrovnaní v kvalitě se základní jedenáctkou, což umožnily posily. Hra obrany s Rumlem a bez něj, je znatelně rozdílná. Jediná špatná zpráva ze dne je zranění talentovaného hráče Seiferta. Hlavně, aby se dal do kupy a mohl znovu hrát fotbal.

Příští zápas doma skoro regionální derby. Přijede Dvůr Králové nad Labem. Mohlo by přijít hodně diváků na zápas. Akorát budeme muset doufat, že Dvoru rozhodčí nepískne dvě penalty, jako u nich doma.

Přesto si musím rýpnout, jelikož největší komik byl hlavní rozhodčí a pomezní rozhodčí, který mával čáru u vstupu na stadion. Pouštěl ofsajdy. Hlavní rozhodčí nepískal pokutové kopy. Velice trapný výkon rozhodčích. Viděl jsem v Jaroměři mávat holku, ale to byla paní rozhodčí, chlapci by se mohli od ní učit, jak se správně mávají ofsajdy!