Dne 20.9.2015 proběhl zápas divize. Vysoké Mýto patří k dobrým týmům a byl jsem zvědav, jaký bude průběh utkání.

Hned na začátku musím pochválit pořadatele zápasů, kteří měli jednu kasu na lístky. Pokladní to šlo mnohem rychleji než minule, a proto nebyla fronta až k silnici. Přišlo opět dost diváků. Při vstupu na trávník bylo vidět pouhým pohledem, že hráči Vysokého Mýta mají výškovou převahu. Zápas se pro Jaroměř vyvíjel velmi dobře, poločas pro nás skončil vedením 1:0. Jaroměř dominovala ve hře, prostě byla lepší. Bohužel jedna střela skončila na tyči a ke konci poločasu mohli naši hráči zatlouct další hřebíček, když neproměnili dvojitou šanci. Brankář je vychytal.

Druhý poločas byl zajímavý tím, že jako minule, první na hřišti byl soupeř, pravděpodobně nabuzen z kabiny. Opět byla Jaroměř lepším týmem a zaslouženě zvýšila na 2:0. Velice mě bavila hra útočníka Škody. Již minule proti Admiře jsem ho pozoroval, zejména výborné sprintérské souboje. Zápas proti Vysokému Mýtu hrál skvěle. Obránci s ním měli velké problémy. Výborné držení míče v nebezpečném prostoru soupeře a rozehrávka. Taky na něj byly fauly.

Nejlepší hráč utkání byl z Jaroměře, přestože měl na dresu č. 13 (Čenovský), tak byl jasná hvězda utkání z obou celků. Top hráč zápasu, měl dostat cenu za vynikající individuální výkon, prostě týmový hráč. Hráči soupeře ho neustále faulovali. Ono to tak chodí, že nejlepší bývá okopáván jako řepa na poli. Již proti Admiře minule hrál skvěle, ale proti Vysokému Mýtu to byla óda na radost.

V 66 minutě střídal hráč Bano. Jeho výkon se mi líbil, poctivě makal a podporoval útok. Fotbalový dělník na hřišti. Když střídal, někdo křičel, že hrál „nahovno“. Naopak po jeho odchodu ze hřiště neměl dostatečnou podporu v útoku Škoda. Byl jsem rád, že hlavní tribuna Banovi při odchodu ze hřiště zatleskala a oprávněně. Mladý hráč s velkou perspektivou pro klub, pokud se bude věnovat hlavně fotbalu. Pak střídal Škoda, čehož mi bylo líto, čekal jsem, že Vysoké Mýto otevře víc hru a začne eldorádo pro Škodu v útoku, když bude otevřená. Tohle byla jen otázka času, prohrát 2:0 nebo 3:0 je jedno. Jako minule proti Admiře doma s odchodem Škody skončila nebezpečná hra Jaroměře v útoku, ale spíše náznaky.

Hra Jaroměře se Škodou v útoku a bez něj, je rozdílná. Když nehraje, je to k neprospěchu klubu. Chybí stejně kvalitní útočník se silovými prvky ve hře, držení míče v útoku a sprintérské běžecké souboje, sebevědomí se zdravou drzostí. V 75 minutě zápasu, kdyby někdo ke mně přišel a řekl, že Jaroměř nezíská z tohoto zápasu ani bod, nevěřil bych. Jakmile zmizel ze hřiště hráč Škoda, tak po chvíli vycítili obránci soupeře, že můžou začít směle podporovat útok. Najednou tlak. Naši hráči mysleli na konec zápasu, že to ukopou a ufaulují. Stačilo 10 minut a bylo zle. Při srovnání skóre na 2:2 jsem si říkal, budou penalty, třeba kluci získají dva nebo jeden bod. Nešťastný opětovný faul před velkým pokutovým územím. Na konci zápasu trestný kop v ideální pozici a vzdálenosti. Trefil trestňák ideálně. Pak se radovali hráči soupeře, jako by vyhráli mistroství světa. Radost měli oprávněnou, vstali z mrtvých. Škoda veliká Jaroměř mohla mít 10, 9 nebo 8 bodů po tomto zápase v tabulce. Hlavně hlavy vzhůru chlapci, zaplatili jste nováčkovskou daň z naivity. Příští zápas hrají venku proti Ol. Hradec Králové, lídr tabulky a poté doma Živanice, druhý tým tabulky. Nečeká je nic lehkého. Musí se hráči vrátit ke hře, kterou hráli 75 minut, ale udržet kvalitu hry a koncentraci do konce utkání. Zápas končí až rozhodčí zapíská.

Přesto si myslím, že hráči Jaroměře hrají pěkný fotbal, mají mezi sebou kvalitní hráče – nadstandartní: Škoda a Čenovský. Velmi talentované: Bano a Exnar. Pozoroval jsem střídajícího hráče Exnara od prvního poločasu. To, že dal gól je výborné, ale má také velmi dobrý pohyb po hřišti a výborná podpora útoku, zajímavý hráč. Musím se zastat trenéra, přestože prohráli během 10 minut, tak naši většinu zápasu ovládali hru. Nevěřím, že jim řekl, aby se stáhli k bráně, odkopávali balóny a faulovali před svým velkým pokutovým územím. Domnívám se, že hráčům Jaroměře se po utkání příliš dobře nespalo, protože vědí, že 3 body ležely na trávníku a soupeř byl do 75 minuty odevzdaným a bezradným týmem, kdy do této doby tým pracoval na všech postech výborně (kolektivní výkon týmu). Příští dva zápasy čeká chlapce zatěžkávací test od excelentních týmů divize. Držím palce.