ball

Dne 4.10.2015 proběhl zápas divize. Živanice patří k dobrým týmům a byl jsem zvědav, jak utkání dopadne. Minule chvála na pořadatele u pokladny, nyní opět staré koleje. Fronta až k hlavní silnici. Chlapi ve frontě nadávali na pořadatele. Paní pokladní úplně nervózní z toho, co musela poslouchat. Nechápu, proč nebyly otevřené dvě pokladny. Na zápas přišlo 503 diváků. Přijel druhý tým tabulky. Dovnitř jsem se dostal ve chvíli, kdy probíhala 4. minuta, někteří ještě déle. Pořadatelé zápasu pěkně zvládají organizace, ale jejich jediný problém je vstupní pokladna!

Uprostřed hřiště jsem viděl dvě individuální akce hráče Živanic Gorola, který je z Jaroměře. Pak jsem ho viděl, jakým způsobem vede míč s hlavou nahoru a periferně se dívá, komu přihraje. Tento hráč nemá v divizi co dělat. Hodí se do vyšší soutěže např. ČFL nebo možná i II. liga. Fotbaloví skauti zřejmě nevidí jasný talent. Kvalita ve hře Gorola není náhodná. Celá hra Živanic je postavená na něm. Mozek týmu a kolem něho zbylé mužstvo. Hned bylo vidět, že Živanice jsou prostě lepší tým. Ale Jaroměř nehrála špatně. Znovu jsem viděl nešvar hráčů Jaroměře, a to fauly kolem velkého pokutového území. Taky z toho padla první branka poločasu.

Poločas skončil, začal se hrát druhý. Bylo krásně vidět, že tým Živanic je velmi vyspělý v organizaci hry a taktice. Strategii druhého poločasu byly brejky. Výborně rozestavené dvě linie hráčů z obrany a zálohy s mozkem hry Gorolem. Druhý poločas byl koncert Živanic a Gorola, absolutního TOP hráče zápasu. I trenér Živanic je velmi bystrý, v první polovině Škoda jednou nebezpečně vystřelil a po druhé hlavičkoval ze záklonu. V druhém poločase po převzetí míče byl u něj obránce a ihned ho druhý obránce zajišťoval, čímž si nekopl. Trenér soupeře pochopil, od koho hrozí nebezpečí.

V druhém poločase střídala Jaroměř a přišel hráč Bano. Bojoval jako lev o každý balón i za stavu 0:4 v neprospěch Jaroměře. Chvíli to vypadalo, že nehraje Čech, ale německý hráč, který bojuje až do chvíle, kdy rozhodčí ukončí zápas. Nejlepší hráč Jaroměř celého zápasu byl obránce Svoboda, nepanikařil v obraně a hrál s přehledem. Tým Živanic je pro Jaroměř příliš kvalitní soupeř a body s těmito VIP týmy prostě půjdou jen náhodou nebo se štěstím. Na hráčích Jaroměře se mi líbilo, že nehodili flintu do žita a makali až do konce zápasu. Hráčům Živanic byla rozhodčím odpouštěna hra s fauly, bohužel i chybou našich hráčů. Jasný kontakt od soupeře a náš hráč nezakřičí, aby rozhodčí ani na sekundu nepochyboval, že má pískat plus okamžitý tlak od diváků. Hráč Živanic dost často při faulu křičel o život. Rozhodčí pískal. Živanice ze střední vzdálenosti při možnosti střílí na branku. Mimo Škody a ještě jednoho hráče z Jaroměře, který jednou za zápas vystřelil. Jinak naši hráči při možnosti střelby na branku, radši nahrávají nebo se snaží něco vymyslet – přijdou o míč. Takové malé postřehy ze hry. Hráči musí vyhodit oba zápasy z hlavy a provést reset mozku. Veškeré soustředění upnout na hratelného soupeře. Hráči nesmí faulovat před velkým pokutovým územím. Kvalitní hráči, které Živanice mají, přitom hrají jednoduchý a vysoce účinný fotbal. Těmito fauly pomohli Vysokému Mýtu a Živanicím. Fauluje se na polovině soupeře nebo uprostřed hřiště, nelze faulovat před vlastním velkým pokutovým územím. To je jejich cesta do pekel. Tohle je určitě trenér neučí. Věc v hlavě každého konkrétního hráče. Jaroměř má svoji kvalitu ve hře, a proto je schopna v Litolu vyhrát. Je to 10. kolo, nyní má 7 bodů, potřebuje jich mít 10, aby držela krok s týmy o udržení. Pokud hráči Jaroměře prohrají v Litolu nebo remizují a získají bod, je to málo. Minimálně 2 body, ale z tohoto zápasu, kde se hraje o 6 bodů, se musí vyhrát. Navíc už jednou venku kluci vyhráli. Koho jiného porazit?

Pak je čekají těžké utkání Jablonec nad Jizerou a Trutnov, tři zápasy s hratelnými soupeři Nový Bor, Penčín a Semily. Jaroměř má na to, aby získala 15 bodů do konce podzimu, možná i více? Kvalitu mají, ale záleží to pouze na nich, zda kvalitu ve hře udrží po celý zápas s koncentrací na hru, které přemění na životně důležité body.