Hlásná trouba, alias Jaroměřský Zpravodaj

Ve Zpravodaji vycházejí články našeho starosty i s jeho fotografií, kterou mám tak rád. Jeho články jsou nejlepší z celého Zpravodaje, souhlasím s paní Vejvodovou, ještě nikdy jsem nic kvalitnějšího nečetl. Gramatika a slovní obraty – neuvěřitelné. Kam se hrabou naši spisovatelé. Myšlenky hodné největších filozofů.
Ve Zpravodaji č. 6 jsem se dočetl, že starosta pomáhá Mariánskému sloupu v Praze, i když jeho článek na papíře formátu A4 na straně 3 přímo nesouvisí s Jaroměří, ale to přece vůbec
nevadí, jednoznačně má rozsah za hranici města. Otázka zní, jak vypadá Mariánský sloup v Jaroměři?
Starosta řeší z Jaroměře i zahraniční politiku, což je fantastické, protože již nyní mají z něho strach až v Rusku. Zastupitelé pomohli Ukrajině 20.000 Kč, i když celá jejich země je před bankrotem, dobré gesto hodné politika. Držím palce zastupitelům města, aby se jim podařilo až z Jaroměře vyhnat ruské vojáky z Ukrajiny. Pokud zastupitelé pošlou Zpravodaj do Moskvy, tak nemám nejmenších pochyb o tom, že se okupační armáda okamžitě stáhne. Doufám, že Zpravodaj už jim poslali. Kdyby Ukrajina potřebovala pomoc vojensky, tak věřím, že naši zastupitelé budou stát v první řadě, zejména na čelu útoku i se zbraní v ruce proti okupantům Ukrajiny. Myslím si, že se na tohle můžu naprosto spolehnout. Hlavně nejen na slova jaroměřských politiků, ale i činy při zachování něčí nezávislosti a územní celistvosti, aby to nevypadalo stejně jako s ČSR v roce 1938 a ČSSR v 1968, kdy nám všichni politici světa slovně pomohli, ale nikoliv vojensky proti agresorovi, proč asi? Musím pouze doufat, že se historie nebude opakovat. Hlavně, že už nejsme sousedi s Ruskem. Bůh ví, jak by nám kamarádi zase pomohli, kdyby šlo do tuhého.
Souhlasím s redaktorkou Zpravodaje, že začala předvolební kampaň, ale nikoliv od Zpravodaje č. 6 strana 3, ale již dříve, bohužel i za moje daně, nikoliv za peníze politické strany nebo hnutí např. Volba pro město, za kterou nám kandiduje elita Jaroměře i se starostou. Tento článek na straně 3 je krajně alibistický a pouze se opakující rétorika vládních činitelů. Podle mého názoru autor článku nemá v podstatě co říct našim občanům města, tak aspoň něco líbivého a jednoznačně akceptovatelného všemi, jenom NE ožehavá témata našeho města např. mosty, silnice, náměstí, průchody a jiné. Asi se není čím chlubit!
Doufám, že v příštím čísle se nebude řešit problém např. ceny jízdného MHD v Praze nebo problémy Austrálie, samozřejmě s postojem našeho vedení města. Vždy jsem si myslel, že Zpravodaj je komunální periodikum města, omyl! Určitě Volba pro město zaplatila za svoji reklamu Zpravodaji, o čemž nelze pochybovat.
Starosta navštěvuje „Pečovatelskou službu“, kde promítá a vypráví o zajímavostech klientům, což je šlechetné. Důležité je, že oznámil i svoji bývalou přítelkyni na policii, když tam měla nějaké problémy s platební kartou nebo něco takového. Nechápu, nerozumím, nikdy rozumět nebudu a nechci, jak fungovala kontrolní činnost nad pečovatelskou službou, než se to stalo? Tohle ví pouze starosta. Inu babičky a dědečkové jsou přece také voliči! Vždyť se říká, že nejlépe ovlivnitelné jsou děti a osoby vysokého věku.
Já věřím, že příští volby u nás budou lidi myslet svým vlastním mozkem a neskočí na laciné sliby a bláboly prázdných politikům, kteří milují moc a funkce, zejména funkce v blízkosti majetku města, samozřejmě za peníze města, protože to krásně a pravidelně přináší prospěch!

Hlásná trouba

Napsat komentář