mm

Když půjdete na některé kulturní akce, na sport, na nádraží a do parku, tak ucítíte takový zápach zapařeného sena. Ano, marihuana, se kterou se potkáte všude. Minule se dva kluci bavili v MHD, když se jeden druhému divil, že jede do školy na praxi, ačkoliv včera říkal, že nepojede. On si to rozmyslel. Po chvilce okamžitá otázka zda má trávu. Nemá, ale Tom má vždycky. Jo, máš pravdu. Šli dozadu autobusu a vrátili se s travičkou. Samozřejmě, než trávu přinesli, měli na ni peníze. Tato tráva se zadarmo neprodává. Zase minule holky a kluci, jeli do obchoďáku a kluci holkám říkali, kdo prodává trávu a za kolik. Holky jim daly peníze, aby koupili i pro ně. Co to znamená? Sice v trestním zákoníku je něco uvedeno o drogách, kam je marihuana zařazena, ale toto ustanovení trestního zákoníku tam bylo vloženo „poslanci“, aby represivní složky státu potírali pěstování, užívání a prodej marihuany, a to v přestupkovém zákoně nebo trestním zákoníku. Přesto se represivním složkám nedaří potírat pěstování marihuany. Absolutně prohrávají na celé čáře.

Nyní stát povolil prodej marihuany pro léčebné účely. Zde je vidět malý obrat, který začal tímto povolením, protože zjistili skutečnost, že marihuana má i léčebné účinky. Což o heroinu, pervitinu, LSD a kokainu se nedá vůbec říct.

images

Stát shání peníze, kde se dá, nyní chtějí peníze z EET, předtím hlášení faktur. Chápu, příjemců peněz od státu je velmi mnoho. Myšlenka dobrá, aby se narovnalo podnikatelské prostředí a přínos pro občany státu, na školy, zdravotnictví a jiné, tak stát nechává sám a dobrovolně černou ekonomiku, protože každý podnikatel musí platit zdravotní a sociální pojištění a daň. Otázka zní, zda daně tzv. nešulí. Šulí a podle toho kolik mu stát umožní. Tohle by udělal každý normální člověk, když stát neumí vybírat peníze. Slyšel jsem od jedné chytré hlavy, že stačilo určit minimální daň od podnikatele, kterou musí zaplatit a nemusí být zavedena EET např. podle ročního průměrného platu a daně zaměstnance. Nápadů je hodně.

Cigarety jsou zdaněny spotřební daní a DPH. Stát z toho má doslova zlatonosný příjem, i když ví jak nezdravé a nebezpečné je kouření cigaret. Zde se stát rozhodl, že jde o menší míru nebezpečnosti a příjmy vyhrály nad zdravím lidí. Kdo chce, tak bude stejně kouřit. A co marihuana, alias tráva.

Myšlenku rozvedu: kdyby stát určil prodej od 18 let na občanku v krabičkách od cigaret s kolkem, kolik by stát vybral ročně. Miliardy českých korun. Kdo chce, bude stejně trávu kouřit a nikdo s tím nic neudělá. Je to jako sport, sportuje pouze ten, kdo chce sportovat. Musíme si uvědomit, že by za tímto prodejem marihuany jezdili k nám Poláci, Němci, Rakušané, Slováci, Maďaři a jiní, aby tady legálně koupili a mohli vykouřit svoje osobní potěšení a štěstí. Co by to znamenalo pro státní kasu? Ano, miliardy českých korun, čímž by stát mohl dát víc peněz důchodcům, zdravotnictví, na města a obce, viz obecní kasu v Jaroměři na opravy a investice.

pro

Další černá díra prostituce, nejstarší řemeslo. Většina žen nebo mužů takto pracujících v této profesi dobrovolně a za peníze. Z této výdělečné činnosti neplatí daně. Peníze zůstávají jim a pasákům, kteří je vydírají. Stát dělá jako by se nic nedělo, protože prostituce od marihuany není vůbec zakázána. Proč se z toho neplatí daně? Prý by stát přiznal, že pase prostitutky, jenomže pokud by se to stalo řemeslem podle živnostenského zákona, museli by mít živnostenský list, zdravotní knížku o pravidelných kontrolách u lékaře, znamenalo by to: méně nakažených zákazníků, hůře vydíratelné prostitutky a přirozená stání regulace. Pasáci by přišli o práci, stát by mohl za každou prostitutku určit roční daň do státní kasy. Zároveň by měli povinnost platit zdravotní a sociální daň. Prostitutka by měla řemeslo a mohla v klidu zavolat na policii, že po ní chce muž peníze z podnikání, tedy pasák. Pasák by se dopustil vydírání a byl by ihned ohrožen trestním stíháním své osoby, protože prostituce by byla legální podle živnostenského zákona, a kdo něco dělá legálně má plnou ochranu orgánů činných v trestním řízení a státní správy. Tedy policie, státní zastupitelství, soudy a úřady. Stát by zvýšil ochranu těchto lidí. Přesto by nějaká žena dělala toto řemeslo tzv. načerno, ostatní legálně pracující prostitutky by ji lidově řečeno práskly, aby nepřišly o kšeft. Jednoduché jako facka, že?

index

Na burze můžete prodělat kalhoty nebo vydělat miliony za okamžik, ale z transakce se daně neplatí. Proč stát za každou úspěšnou burzovní akci z prodeje akcií, nepožaduje z výdělku daň např. 15%.

Pak máte nadnárodní společnosti, které v Čechách prodávají svoje zboží, čímž dochází k zaměstnanosti a odvodům na zdravotním a sociálním pojištění a dani ze mzdy zaměstnancům, ale nadnárodní společnost dosažený hrubý zisk v ČR nezdaňují, ale např. v Irsku. Pokud z obratu, a tedy v Čechách dovezou zboží za tolik a prodal za tolik, zaplatil náklady na mzdy apod., čímž zůstal hrubý zisk tolik, ze kterého zaplatíš daň 15% do státní kasy. Panečku, to by byly miliardy českých korun.

obch

Má to malý háček, nadnárodní společnosti mají obrovské peníze, které se dají poslat politickým stranám a politikům na kampaně, a proto jsou opomíjenou složkou možného příjmu do státní kasy. Tuto moc malý živnostník a řemeslník prostě nemá, a proto EET je hlavně na ně.  Nadnárodní společnosti již dávno mají něco jako EET, ale oni vědí, že se u nás nezdaňuje?

Stačil by jednoduchý zákon, a to každé prodané zboží nebo služby v ČR se povinně zdaňuje, tedy hrubý zisk je zdaněn daní ve výši 15%. Nadnárodní společnosti by nadávaly, ale platily by. Oni potřebují každý trh, aby mohly prodávat zboží, jinak nemůžou být nadnárodními společnostmi bez cizích trhů. Jenom chtít vážení poslanci.

Za ČSR v období od roku 1919 do roku 1938 se tady zdanilo skoro veškeré zboží a služby uskutečněné u nás, a proto ČSR byla vyspělou ekonomikou se silnou československou korunou. Přitom jsme přišli o veliký trh v roce 1918, který znamenal Rakousko-Uhersko, kam se vozilo naše zboží do roku 1918 bez cla.

Ale zase na druhou stranu – kdo by dnešní době platil před volbami reklamy na politické strany a politiky!?

images 2

Jaké budou příjmy z EET, a co marihuana, prostituce a jiné černé peníze