ball

Dne 6.11.2016 se hrálo poslední podzimní kolo na domácím hřišti krajského přeboru v Jaroměři. Od začátku zápasu do 73. minuty byli lepší hráči hostí. V druhém poločase za stavu 0:3 pro ně. Vnitřně  si již byli jisti svým vítězstvím. Přestali v zápase šlapat, čehož využili naši. První gól po krásné akci Kloučka s následnou přihrávkou na Čenovského, který zvládl souboj s brankářem a dal první gól. Pak střela z 30 metrů od Müllera, která znamenala kontaktní gól v 84. minutě na 2:3, jenomže v tuto chvíli hráči soupeře procitli z jistého vítězství a začali znovu makat, a proto udrželi stav až dokonce a zaslouženě vyhráli. Nezajímavější bylo střídání, kdy do druhého poločasu nastoupil hráč Klouček, který svoji stranu rozhýbal, byl z našich hráčů nejlepší na hřišti. Jaroměř A tým herně ke konci podzimu nic moc – nedá se na to koukat. Týmu chybí dva zkušení obránci a jeden výborný záložník, aby hře dal řád a smysl. Většinu zápasu jsem si myslel, že jsem na fotbale v Libčanech. Slyšel jsem rozhovor fanoušků, kteří nadávali na nekoukatelnost hry našich hráčů, jeden doporučoval ostatním, aby se přišli podívat na florbal do Jaroměře, kde v současné době hraje hodně mladých hráčů a je to údajně parádní hra týmu.

Zajímavostí byl start veterána Daniela Svobody, který přitom dne 5.11.2016 hrál zápas na B tým společně s Adamem Horákem, který opět hrál oba zápasy. Šlo o poslední podzimní kolo v 1.B třídě, kdy Jaroměř doma hrála s Opočnem.

Šlo o typický záchranářský zápas. Hodně křičení, tvrdost ve hře a fauly, ale jaké fauly? Údery do obličeje a zasloužená červená karta pro hráče hostí, kdy ani ne po 4. minutách hráč Jaroměře Beneš udělal druhý žlutý faul a dostal červenou kartu, když hráč soupeře reagoval úderem do obličeje Beneše, ale rozhodčí ho k velkému překvapení diváků nevyloučil. Jaroměř přesto vyhrála 5:0, ačkoliv zápas byl vyrovnaný.  Velice dobře hrál Svoboda, Plhal, Toman a Horák. Beneš hrál dobře, ale nechat si dát dvě žluté za zápas – taktická chyba, která nelze odpustit vzhledem k jeho věku a zkušenostem. Na záložním hřišti (drnoviště) se B týmu daří, jelikož se na něm mažou herní rozdíly, zejména fotbalové dovednosti (technika s míčem), kterou nahrazuje bojovnost a fyzická kondice. Myslím si, že by měli trénovat na tomto hřišti a hrát zbytek zápasu na něm. Bylo by dobré, aby Daniel Svoboda hrál s nimi, čímž by jim pomohl svojí zkušeností. Nepanikaří a u hry přemýšlí.

Podle mého laického odhadu Jaroměř B potřebuje na jaře získat 6 až 7 vítězství z 13 kol. Jinak slyším volání okresního přeboru. Vyhrát polovinu zápasů na jaře = těžká šichta.