V úvodu bych ráda poděkovala všem občanům, kteří dali svůj hlas našemu sdružení Východočeši pro Jaroměř. Bylo jich opravdu hodně, ale bohužel, zároveň i málo. O tom, kdo bude starostou Města Jaroměře rozhodli občané svým hlasováním a jak se zdá, většina z nich (i mlčení je tichý souhlas) dala svůj hlas Volbě pro město včele s Ing.Klepsou. To je realita, se kterou je nutné se vypořádat.
Pan Jevčák a možná i někteří další se podivují, proč jsem nebyla navržena jako protikandidátka při volbě na starostu. Všichni víme, že o starostovi se nerozhoduje při hlasování v divadle, ale již dříve při povolebních jednáních. Navrhovat tedy protikandidáta, když vítěz je již dopředu vyjednán, je trochu nedůstojná fraška, které bych se nechtěla účastnit.
Určitá šance možná byla při volbě zbývajících členů rady města, ale i tady Ing. Klepsa držel vše pevně ve svých rukou a nenechal nic náhodě. Má chyba, že jsem si lépe neprostudovala volební řád.
A ještě jedna poznámka na vysvětlenou. Východočeši pro Jaroměř je dobrovolné sdružení nezávislých kandidátů s vlatními názory a vůlí a nikoliv strana s tvrdou stranickou disciplinou. Ostatně i já jsem před volbou starosty řekla svým kolegům, že je jen na jejich  rozhodnutí, jak budou hlasovat. To jak hlasovali jim proto nemám za zlé, protože v té chvíli už to bylo naprosto nepodstatné. Domnívám se, že opravdu důležitá hlasování ve prospěch našeho města nás teprve čekají. Věřím, že jsme schopni být konstruktivní a pracovitou opozicí, která snad dokáže ovlivnit chod našeho města pozitivním směrem.
Jiřina Jelínková
Východočeši pro Jaroměř

Ještě jedna troška do mlýna povolebních řečí

Napsat komentář