champagne-215642__180

Ve Zpravodaji č. 17 vyšel úžasný článek o Klubu autorů literatury faktů (dále jenom KALF), autor článku PhDr. Jiří Uhlíř. Článek o předávání cen v Letohradě a Jaroměř tam měla svoji účast. Byli pozvaní, aby ne, když to platíme. Cenu dostal i bývalý prezident Václav Klaus za knihu Zápisky a postřehy z cest. Ano, velmi pěkné, jenomže jsem četl recenzi na toto dílo, která na tom nenechala nit suchou. Pak jsem zjistil, že oceněný je členem KALF a není to jeho první cena.

Další úžasný člověk, který byl oceněn JUDr. Cyril Svoboda, který se nestyděl soudit o majetek za cca 50 mil. Kč s církví, ačkoliv je katolický křesťan a představte si, že spor prohrál. Stranu KDU-ČSL jako její předseda málem pohřbil. Pokud mluvil a pohyboval se, tak člověk vyděl malého chlapce v dospělém těle. Nyní učí na vysokých školách jako „údajný odborník“. Prostě bývalá elita naší polistopadové politické scény. Když nastoupili po roce 1989 do politických funkcí, byli plni ideálů a měli stejně holé ……., jako my všichni. Po několika letech – multimilionáři obklopeni různými lobbisty. Zvláštní elita národa.

Pak jsem našel článek z 24.9.2014, zdroj1)  – a žasl jsem. Dokonce tento věhlasný KALF jeden ročník musel předávání cen vynechat, protože neměl pro život nejdůležitější věc – peníze na činnost. Přestože se nekonal, svět se nezhroutil. Revoluce se kvůli tom nekonala. Válka vyhlášena nebyla. Čili pohoda a mír. Málem KALF umřel sám. Pak hledali a našli nějakou tupou hlavu z Jaroměře, která kývla na sponzorování. Jakou tupou hlavu našli, není třeba uvádět, každý se snadno domyslí, kdo bude chtít. Tedy město Jaroměř sponzoruje zbytečnost. Údajně se takto propaguje město!? Nejlepší v článku pana PhDr. Jiřího Uhlíře byla informace, že účastníků bylo asi 100, především členové klubu (předávači cen, právě oceňovaní, bývalí oceňovaní a čekatelé na cenu). Ale nikoho tato akce vlastně nezajímala. Ptám se, není PhDr. Jiří Uhlíř členem KALF – dříve oceněný? Když se jde v Jaroměři na sport nebo kulturu, tak se zaplatí vstupné. Přesto lidi přijdou a dobrovolně ve svém volném čase, a protože chtějí přijít. KALF – kdyby začal vybírat vstupné, nikdo by tam nebyl.

Našel jsem další starší článek, že si KALF stěžuje, že je nikdo nefinancuje. Pokud napíše někdo knihu, která se málo prodává, tak není o čem hovořit. Kniha = mrtvola.

Z KALF se stal spolek pro oceňování bývalých papalášů, ať se někomu jeho politické názory líbí nebo nelíbí. Takový český zvyk, cpát se do určitého otvoru, do kterého by se nikdo normální necpal, aby se zalíbil.

To jste zapomněli na to, že se dá na každou knihu najít recenze? Bohužel, recenze byla opepřena fotografiemi a jinými důkazy, takže knížka údajně věhlasného bývalého politika – nic moc. KALF mi připadá jako klub se zájmovou činností, kde se rozhoduje o tom, že cizí organizace budou dotovat jejich činnost, protože si není schopna sama na sebe vydělat? Nikdo nechce sponzorovat, tak seberou peníze z rozpočtů měst. Za to, že je jednou za rok pozvou do Letohradu na pití a jídlo.

Něco na způsob neziskovek podporující chudáky uprchlíky a jiné elementy. Kterou další nulu budeme muset z daní města ještě živit! A co podpora naší kultury, zájmových organizací ve městě, a sport?  Já bych dal 80 000 Kč právě tam a KALF bych slušně poslal, aby si našli sponzory z řad podnikatelského prostředí, nikoliv z městské pokladny.

Mám pro KALF skvělou radu: jakožto člen zájmové organizace platím ročně známku ve výši 500 Kč. Navrhuji spolku KALF, aby členové zaplatili ročně 1000 Kč ze svého na příspěvek, a tím nebudou potřebovat peníze od našeho města. Otázka zní, dali by členové peníze? Když shora uvedení oceňovaní – jsou vlastně milionáři!?

1) Zdroj k článku: http://pardubice.idnes.cz/literati-faktu-rozdavali-ceny-dkx-/pardubice-zpravy.aspx?c=A140924_174925_pardubice-zpravy_jah

images 2

 

KALF, aneb 80 000 Kč ročně z rozpočtu Jaroměře pro „bývalé papaláše a exoty“