Save_Money

V dubnu 2016 proběhlo zasedání Zastupitelství města Jaroměř. Zde se řeší nedůležité věci, ale i velice důležité. Např. DSO Jaroměřsko dostane asi úvěr ve výši 3,8 mil. Kč. Známá skutečnost, o kterém jsme informovali minule. Ale ono to má pokračování. Budeme citovat větu, která byla na veřejném zasedání zastupitelstva schválena:

„Z rozpočtu města příspěvek 3,5 mil. Kč po dobu 10 let na zajištění splátek úvěru na projekt Čisté Labe z Jaroměřska a příspěvek na zajištění provozu.“

Co tahle věta znamená?

Z daní občanů města se bude dávat 3 500 000 Kč ročně. Na co?

  • Na zajištění splátek úvěru na projekt. Oni nemají peníze a nejsou schopni vygenerovat zisk?
  • Příspěvek na zajištění provozu. Oni si nevydělají ani na provoz!
  • Po dobu 10 let. Kolik to bude celkem 35 000 000 Kč. To je pecka!

DSO Jaroměřsko je temná díra na daňové peníze poplatníků z Jaroměře. Na čí úkor? Investice, zájmové organizace a sport. Obyvatelé okolních obcí se smějí. Mají nového sponzora pod názvem Město Jaroměř s naivním vedením města. Přestože z veřejně zjištěných údajů DSO Jaroměřsko zjistíte pouze následující: DSO Jaroměřsko sídlí na radnici v Jaroměři nebo na MěVaK. Zjistíte pouze IČO, kolik platit za a co. To je vše. Asi se není čím chlubit? Proto se neuvádí sbírky listin a rozvahy, či generovaný hrubý nebo čistý zisk, pokud existuje. Ale pravděpodobně neexistuje, jelikož by nemohli chtít po městu 3,5 mil. Kč ročně po dobu 10 let. Koho to byl skvělý projekt? Kdo je předsedou DSO Jaroměřsko? Člověk, který vystudoval vysokou školu ekonomickou! Když podle směrnice EU nemusí mít obec do 2000 obyvatel kanalizaci, tak z jakého důvodu se projekt uskutečnil? Ekologie nebo velikášství nejhrubšího zrna. Zbytek bez komentáře.

Redakce

Kanalizace pro cizí obce se prodražuje