Ano, krásně se jde kolem pošty na náměstí směrem k řece Labe. Dále pěkným chodníkem a valem z hlíny až k silnici. Do této chvíle nádhera, jenomže po příchodu k výjezdu pod náměstí v ulici Na Valech najednou koukáte a přechod pro chodce nikde. Kdepak je? Musíte jít až k autobusovému stanovišti, kde je přechod pro chodce, ale to je docela daleko. Co udělá normální člověk? Správně, přejde hned před výjezdem kousek od mostu přes řeku Labe u obchoďáku Penny. Sice je to nebezpečné kvůli silného provozu na silnici, na druhou stranu člověk není cvok, aby chodil takovou dálku na autobusák a pak se vracel zpátky k Penny. Otázka zní, proč se u výjezdu neudělal přechod pro chodce? Protože nepřemýšleli úředníci na městě a vedení radnice a ani policie, prostě už jsou asi myšlenkově na dovolené.

A co potom ten styl výjezdu pod náměstím směrem k nově vybudované lokalitě Na Valech? Musíte odbočit vpravo směrem na Náchod, přestože chcete jet směrem na Hradec Králové, dali tam příkazovou značku. Přijedete k prvnímu kruhovému objezdu, kde na něm se otočíte a můžete jet na Hradec Králové. Pokud přijíždíte od Náchoda a chcete odbočit na tuto lokalitu Na Valech, abyste se dostali na náměstí, máte smůlu a musíte jet na centrální kruhový objezd před obchoďáky Penny, Tesco a Tyršovým mostem, kde se otočíte směrem na Náchod a poté při příjezdu můžete odbočit na lokalitu Valy a dostat se na náměstí.

Proč nebyl vybudován pruh uprostřed silnice na odbočení směrem lokalita Na Valech od Náchoda, dále proč nebyl při odbočení z lokality Na Valech na Hradec Králové vybudovaný pruh k najetí vozem a k následnému se zařazení do jízdního pruhu? Ono by to stále víc peněz a u musela by se hlavní silnice rozšířit.

Občas vidím příslušníky Městské policie Jaroměř, jak se schovávají v autě u bývalého vjezdu na VČE a sledují za keřem, kdo vyjíždí z lokality Na Valech nebo najíždí od Náchoda na tuto lokalitu. O co jim jde, si každý domyslí sám.  Na fotografii vidíte skupinu osob, která musela čekat dlouhou dobu, než mohla přejít na druhou stranu silnice. Protože není přechod pro chodce, tak řidiči nechtějí dávat přednost chodcům. Přitom provoz vozidel na této komunikaci je doslova brutální. Kde je přechod pro chodce, páni radní a jiné pomazané hlavy?

Ondřej Rozum

Kde je přechod přes silnici v ulici Na Valech u nově vybudované lokality města