index

„Kimberly-Clark hodlá zrušit až 5500 míst, až 13 procent z celku“

23.01.2018 | , Financninoviny.cz

Zpravodajství ČTK

Dallas (USA) 23. ledna (ČTK) – Americký výrobce hygienických potřeb Kimberly-Clark hodlá zrušit 5000 až 5500 pracovních míst. To je 12 až 13 procent z celkové pracovní síly, oznámila dnes firma. Ta působí i v České republice, kde má výrobní aktivity v Jaroměři a v Litovli. Snižování počtu zaměstnanců je součástí restrukturalizačního programu, který by měl zahrnovat uzavření či prodej zhruba deseti výrobních závodů.

Firma předpokládá, že úsporná opatření jí během čtyř let sníží roční náklady o 500 až 550 milionů dolarů (10,3 až 11,4 miliardy Kč). Neupřesnila však, kde hodlá pracovní míst rušit.

Společnost, která vyrábí například papírové kapesníky Kleenex či plenky Huggies, dnes rovněž oznámila, že tržby za čtvrté čtvrtletí jí meziročně vzrostly o méně než jedno procento na 4,6 miliardy dolarů (95,1 miliardy Kč). Předpověděla, že v celém letošním roce se tržby zvýší o jedno až dvě procenta.

\“Ačkoli předpokládáme, že podmínky na trzích zůstanou krátkodobě obtížné, v roce 2018 počítáme se zlepšením výsledků. Zároveň začneme zavádět novou restrukturalizaci,\“ uvedl generální ředitel podniku Thomas Falk.

Poznámka redakce: Velmi smutné čtení pro zaměstnance společnosti v Jaroměři.  

Kimberly-Clark bude propouštět zaměstnance