champagne-215642__180

Činnost tohoto klubu spočívá ve spolupráci v oblasti propagace faktů, a to formou propagace města při vydávání knih a periodik daného žánru, také při celoroční činnosti sdružení, zejména pak při udělování literárních cen E. E. Kische a Miroslava Ivanova. Udělují ceny E. E. Kische v Letohradě.

Každý kdo trochu rozumí propagaci, tak ví, že propagovat město v literatuře faktů je čirý nesmysl. Vyhozené peníze oknem. Kdyby město použilo raději peníze do sportovní akce. Třeba otevřený závod na kolech, či jiný sportovní závod, vystoupení kapel apod. Stokrát lepší propagace města, než literatura faktů. Asi někdo se rád jednou za rok přijede naparovat do Letohradu, jakožto zástupce velkého sponzora a rád předává ceny druhým. Hezký koníček. Přesto naprosto nesystémová propagace města. Kdo čte literaturu faktů? Sorry, skoro nikdo! A proto reklama touto formou pro město mimo mísu. Bohužel vedení města se vyžívá v nehospodárných výdajích. Viz reklama, která nemůže fungovat. Musíme doufat, že se v Letohradě zástupce města neopije a nezačne říkat, co si myslí o druhých. Aby nebyla ostudička? Zase na druhou stranu, pokud to platí město, tak si na chování zástupce nemůžou stěžovat.  A proto střízliví nás nedostanou – za 80 000 Kč ročně, jedno ubohé předávání cen. Drahý koníček, který zaplatí daňoví poplatníci města. Tím je řečeno vše.

Když někam přijede zástupce města, tak se všichni můžou přetrhnout ze sponzora. Bože, to musí být krásný pocit, být důležitý alespoň jednou v roce?

images 2

Klub autorů literatury faktu za 80 000 Kč ročně