money-215006_640

Všeobecně je známo, že zastupitelé a radní berou odměny, dále někteří sedí v různých městských organizacích ve statutárních orgánech města, dozorčí rady a opět za peníze. Tohle mi bylo notoricky známo, ale člověk se neustále učí.

Dne 25. 11. 2014 zasedlo Zastupitelstvo města Jaroměř, došlo k volbě předsedy finančního výboru zastupitelstva města, když bylo veřejně na zastupitelstvu uvedeno, že za to bude brát další odměnu měsíčně ve výši 1.990 Kč plus odměnu zastupitele města ve výši 820 Kč, a proto si hned na prvním jednání zastupitelstva zastupitelé schválili kumulaci funkcí, aby se nebral nejvyšší příjem, ale součet odměn dohromady. Z 21 zastupitelů města bylo pro kumulaci 19, pouze dva zástupci JAROMĚŘ NÁŠ DOMOV byli proti.

Představte si, že byl zvolen pan zastupitel Müller, a proto mu gratuluji k úspěchu, ačkoliv při prvním zasedání zastupitelstva při hlasování o starostovi nebyl schopen spočítat z 21 zastupitelů, kolik, kdo a jak hlasoval, a proto se volba opakovala. Pravděpodobně vzhledem k jeho věku nebo z jiného důvodu mu dělaly počty při volbě nového starosty potíže, ale jako předseda finančního výboru města bude excelentní jako vždy. Podle mého osobního názoru byl oceněn za zásluhy a perfektní práci, kterou odváděl a odvede pro starostu města. Pro něj jakožto důchodce je to dobrý přivýdělek k penzi. Ještě musím upozornit, že finanční výbor města je pouze doporučující orgán, čili zastupitelé nemusí vůbec brát v potaz jeho doporučení atd. Tak si říkám kolik těch placených funkcí na městě pro zastupitele vlastně je? Já osobně (nevím kolik funkcí za odměnu bude ještě dělat ve městě) mu celkovou odměnu zatím ve výši 2.810 Kč přeji, aspoň jeden důchodce v republice, který si přilepší v životní úrovni, kterou má asi velmi nízkou jakožto bývalý senátor.

Ono se říká, že nemusí téct, hlavně když aspoň kape.

Mgr. David Jevčák

Komunální politika pro poloprofesionální placené zastupitele?

Napsat komentář