Tady je žena spokojená a uznávána.

Vyšel článek pod názvem Hlavní funkce obce 1. část, který napsal bývalý zastupitel za KSČM v Jaroměři JUDr. Jaroslav Harvan, bývalý příslušník Sboru národní bezpečnosti před rokem 1989, v této době vystudoval vysokou školu KGB v Leningradě za bývalého SSSR. Vždy jsem si myslel, že příslušníci KGB jsou špioni, tedy například současný prezident Vladimír Putin, ale nejsem odborník na KGB. Na internetu jsem našel toto:

„KGB, v azbuce КГБ, rusky celým názvem: Комитет государственной безопасности (kamiťét gasudárstvěnoj bězapásnosti), česky: Výbor státní bezpečnosti, byl název hlavní sovětské tajné služby, která současně plnila úkoly špionáže, kontrašpionáže a tajné policie v Sovětském svazu.“

V článku uvedl, že zastupitelé města mohou prodat majetek v hodnotě 1 000 000 Kč klidně za 1 Kč. Ano, po změně zákona o obcích to lze. Také jeho zeťovi zastupitelovi Kamilu Machovi byl nedávno převeden pozemek zadarmo. Pravděpodobně se bývalý zastupitel chystá znovu kandidovat za KSČM, již dnes má jasné plány, co může dělat s majetkem města. Ve svém článku poukazuje na kvalitní spolupráci mezi KSČM a Volbou pro město od roku 2006 dosud. Proto jsou od této doby společně v koalici. Nerad bych se mýlil, ale předpokládám jejich vzájemnou spolupráci i do budoucna, tedy po komunálních volbách v roce 2018. Zřejmě něco na způsob kandidátky národní fronty. Aspoň se rýsuje budoucí spojenectví nerozlučných kamarádů.

Pan doktor je uvědomělý člověk, byť se nedávno nešťastným nedopatřením v obchodním domě Lidl v Jaroměři udála nemilá věc, když se mu zatoulaly sušenky značky „Pingvín“ do vnitřní kapsy bundy, které zapomněl zaplatit. Pak se všechno u přestupkové komise vysvětlilo jako nešťastná náhoda. Tohle je oficiální verze příběhu se sušenkami, ale já si myslím úplně něco jiného. Někteří lidé takové jednání označují jako čorku. Ale co znamená slovo čorka?

V té době pracoval náš aktivní bývalý zastupitel jako předseda přestupkové komise, když ihned po tomto příběhu z Lidlu se vzdal funkce. Proč, když byl nevinný? Pak chtěl pracovat na soudě jako přísedící, bohužel ho tam nechtěli. Třeba znají jeho morální hodnoty.

Minule před komunálními volbami v roce 2014 vyšel článek ve Zpravodaji od zastupitele za KSČM Františka Vrabce, že ví, co se bude dělat nového v bývalé vojenské nemocnici a s kasárnami v Josefově.  Tedy věděl, že se opraví a k čemu budou sloužit dál. Dnes máme rok 2018 a tyto objekty jsou ve stejném stavu jak před jeho sliby v roce 2014 a nadále chátrají. Co nám komunisté slíbí nového?

Pak takový nepěkný příběh týkající se nedávno zesnulého zastupitele za KSČM pana Vlastimila Voříška, který byl členem dozorčí rady Krematoria v Jaroměři. Potom, co skončil jeho pohřeb, přišel na prvním zasedání zastupitelstva návrh, aby se pan Vrabec za KSČM stal místo něho členem dozorčí rady. Tato funkce je placená, a proto je o ni takový zájem. Nyní se vkrádá otázka, o co vám za KSČM jde?  O lidi, anebo o placené funkce? Domnívám se, že o placené funkce. Dnes podporujete vládu, čili těch placených funkcích bude pro vás opravdu hodně. Samozřejmě za odměnu. Nevím, proč bych měl závidět KSČM. Možná jejich minulost za KSČ u nás od roku 1948 až 1989, anebo současnost?  Nechápu, jak se s vámi může někdo spojit i v dnešní době. Ačkoliv Volba pro město je s vámi vždy v koalici, pravděpodobně programově máte k sobě nejblíž. Ale i morálně hodnoty jsou asi na stejné úrovni. Vždyť vy jste pro ně něco jako základní kámen pro každou koalici ve městě, a to je od roku 2006 pravda. Vy sám jste o tom psal.

Tady má žena velký problém, protože se stala třídním nepřítelem komunistů.

Mám utopistické přání, aby kandidátka KSČM v nastávajících komunálních volbách propadla, anebo aspoň jenom jednoho zastupitele, čímž byste byli konečně ve městě bezvýznamní. Dost pravděpodobně nás znovu po komunálních volbách čeká v Jaroměři rudá koalice národní fronty v základním složení KSČM+VPM plus ti ostatní. Tohle bude záležet na voličích. Komunisté na sebe akorát umí brát zásluhy jiných a lhát. Právě proto bude ve Zpravodaji nyní vycházet jeden med za druhým, co pro nás KSČM udělala, ačkoliv to nebude pravda. Správně byly panelové byty prodány za zlomek ceny lidem, kteří v nich bydleli.

Pak jste prodali lokalitu Třešňovka, když za 50 Kč za 1 m2 se obyčejným lidem neprodávala, ale obchodní společnosti, která je prodává minimálně za 600 Kč za m2. Opravdu si myslíte pane bývalý zastupiteli Harvane, že obchodní společnost za zasíťovaní pozemků zaplatila 500 Kč za 1m2? Ani náhodou. Vy jako zastupitel jste za KSČM odhlasoval ten prodej obchodní společnosti. Proč jste to za 50 Kč za 1 m2 neprodávali přímo lidem z Jaroměře, což bych pochopil. Odhaduji, že zasíťování přišlo za 1 m2 na 300 Kč až 350 Kč.

Proti povodňový val v Jaroměři kolem řeky Labe vybudovalo Povodí Labe s. p. z dotací EU. Kde by město na to vzalo peníze? Prostě komunisté. To, že máme krásné léto je také zásluha KSČM, pokud bude pěkný podzim opět zásluha KSČM, zima bude opět krásná díky KSČM. Daří se ekonomice, a zase zásluha KSČM, pokud přijde krize, tak za to mohou ti druzí. Dnes v Jaroměři vede KSČM boj proti opozičním zastupitelům, protože v komunistické nauce je třeba třídního boje. Asi jste si našli nového nepřítele. Doufám, že po těchto volbách se zase nebude znárodňovat majetek – krást. Tohle byla oblíbená akce KSČ.

Třídní nepřítel KSČ skončil na šibenice nebo v kriminále, když měl štěstí, tak jenom špatně placená práce. Kde skončila ta paní z obrázků shora uvedených, ačkoliv byla těhotná? Prostě třídní nepřítel komunistů. A jaký je rozdíl mezi KSČ a KSČM?  Kdo je nástupce KSČ v České republice?

PS Pane Harvane, komu budete chtít v budoucnu prodat majetek města v hodnotě 1 000 000 Kč za 1 Kč, jak jste psal ve Zpravodaji? Že by třeba zeťovi podnikateli, který je zároveň zastupitel města za stranu Volba pro město, když dostala jeho obchodní společnost na konci tohoto volebního období pozemek od města zadarmo, a proto příště dá jenom 1 Kč, aby to nebylo příliš okaté? Podle zákona je to možné, ale z lidského hlediska a morálního vyslovená drzost spojené s totální hladovostí a neomaleností.  Asi začínám chápat vaše plány, ač velice nerad. Možná by bylo lepší, kdybyste raději zůstal v důchodu a staral se o vnoučata. Socialismus nebo komunismus můžete zavádět pouze u sebe doma. Pokud se vám nelíbí politický systém v Čechách, můžete přesídlit do lepší země podle vašich představ např. KLDR. Tam si s třídním nepřítelem snadno poradí.

Ondřej Rozum

 

Komunistický článek ve Zpravodaji