LL

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. A, kdoví, co nás ještě čeká. Možná, že to ví velitel lovců lebek Mundl. Před nedávnem jsem našla další spisy o přestupcích občanů zašantročené městskou policií. Překvapilo mě, že někteří občané se podivují nad tím, že jsem spisy našla zrovna já. To se mi zdá nejméně zajímavé, asi proto, že měla dotyčná osoba jistotu, že to nehodím do popelnice. Já se naopak podivuji nad tím, jak velitel MP LL Mundl v Mladé frontě Dnes uvádí, že nejde o žádný nový únik a v té době ještě na policii nepracoval. V jaké době? On ví, kdy se spisy ztratily? 
Jsou dvě varianty: dokumenty pocházejí z roku 2006, v tom roce měly být samozřejmě řádně uloženy do archivu, jestliže nebyly, jakto, že nikomu nechyběly a kde se tedy takové citlivé údaje osm let válely? Sama jsem byla Policií ČR upozorněna na to, že nesmím tyto informace, jako jsou jména, rodná čísla atd. zveřejňovat. To mě je jasné, to se nesmí, je to trestné, trochu mě ovšem zneklidňuje, že osm let tyto dokumenty kolují po všech čertech, ale ze mě nikdo nic nedostane. Kdo by je bral v roce 2006, když panoval u městské policie klid. Problémy nastaly právě až s nástupem velitele Mundla. Druhá možnost je ta, že je někdo odcizil nyní, ale odkud? Vzhledem k tomu, že byly nalezeny v současné době, je to tedy současný problém lovče lebek, uvažujte trochu jako policajt. Jestli by nebylo lepší si udělat aspoň jakýsi malý pořádek, než lítat po nádraží a hrát si na komando, zvlášť když na takové zásahy nemá MP ani právo. 
Jak často se archivují dokumenty na MP? Kdo má přístup do archivu na městském úřadu. Mluvila jsem se zaměstnankyní jednoho nedalekého městského úřadu a ta nestačila valit oči. Řekla doslova, že z jejich archivu by se nemohl ztratit jediný dokument. Jo to v Jaroměři není problém, tady se ztratí cca 300 papírů, nikomu nechybí a nikdo za to není zodpovědný. Ale jo vlastně, vždyť starosta Klepsa nám v televizi říkal, že na úřadě řádí bestie. Já tuším, že nebude jedna, ale nejméně 11.

Monika Jirsáková
Konec starých časů

Napsat komentář