Vyšel zpravodaj č. 8, kdy na straně 4 až 5 je článek našeho starosty, se závěrem článku naprosto souhlasím. Budu citovat doslovně: „V jediné věci s Vámi souhlasím – Jaroměř nevzkvétá. K tomu ale dodávám – i přesto žije. A nepochybuji, že bude i nadále žít s nebo bez Vašeho přičinění.“ Naprostá pravda.  Za 13 let působení nedošlo k rozkvětu městě, ale jenom a pouze k přežívání. Krásně si ohodnotil svoji práci.

Ono to vychází s nesplnění předvolebních slibů Volby pro město z roku 2014, např.

  • Získání investice na opravu náměstí, ještě vyšel mimořádný Zpravodaj s vizualizací v roce 2014. Je náměstí opravené? Anebo máte na něj peníze? Ne.
  • Město bez dluhů – úvěr u banky na lokalitu Na Valech, která je vystavěna zvláštním lajdáckým způsobem. Je město bez dluhů? Není, naopak ještě jste město dluhy zatížili.
  • Nejlepší bylo heslo „vítězství osobních zájmu nad zájmy města“, které si za svoje nevzal váš zastupitel města Kamil Mach a v klidu jako jednatel obchodní společnosti si zažádal o převod pozemku zadarmo, což se taky stalo. Všichni zastupitelé za Volbu pro město byli pro.

Do konce voleb nelze předvolební sliby z roku 2014 splnit. Tomu nemůže věřit ani ten nejdůvěřivější člověk. Nový předvolební leták Volby pro město na rok 2018 je v podstatě stejný jako ten z roku 2014, s párem nových neurčitých slibů navíc. Zřejmě slibujete, že v dalším volebním období splníte nesplněné sliby z minula, jinak si to člověk nemůže vysvětlit. Nejlepší je tam pan zastupitel Kamil Mach a znovu bod, že „vítězství osobních zájmu nad zájmy města.“ Tomuto pánovi budu určitě věřit, že se tímto slibem bude řídit. Co má v plánu získat od města zadarmo nového pro svoje obchodní společnosti ve volebním období 2018 až 2022? Budovy nebo pozemky, možná obojí. V tomto volebním období to byla jenom zkouška, zda to projde, a prošlo. S jídlem roste chuť. Jediná omluvitelná věc pro zastupitele je ta, že je sociální případ. Sice tomu nevěřím, ale je to nejvíce přijatelné vysvětlení, když pozemek od města získal zadarmo. Asi nemá peníze. My ostatní musíme tvrdě platit za všechno. Zase na druhou stranu mu to na volebním plakátu v roce 2018 za Volbu pro městu velice sluší a hezky se usmívá. Těžko říct, zda se usmívá, nebo vysmívá?

Ondřej Rozum

Konečně souhlasím se starostou