woman-436753_960_720

Nejdříve začnu odjinud. Vlakové nádraží v českém městě před útoky v Německu a Nice. Lidé stojí na nástupišti a čekají na vlak. Najednou přijde žena se zahalenou hlavou a sukní až k botám na zem, oblečení nevýrazných barev, Hlavu omotanou šátkem, ale obličej byl vidět, bez předsudků jako nuzačka držela dvě igelitové velké tašky. Skoro všichni lidi se začali dívat na ni a nenápadně nebo rychle opouštět prostor kolem této ženy. Jeden muž, šel k ní zezadu a natvrdo si očima prohlížel její obsah tašek. Chvíli hrdě stál vedle ženy, ale přeci jenom se potom postavil za železný sloup. Kolem ženy bylo místa v okolí 10 až 15 metrů. Občané stáli na jednom konci a druhém konci nástupiště namačkáni. Pak jsem vyslechl zajímavý rozhovor dvou kluků, co stáli kousek ode mě.  „Hele má obézní břicho nebo čeká dítě, aby tam neměla bombu. Podívej, pořád čumí do kolejiště. Na co myslí, co bude dělat?“ Žena tam stála sama, většinou se dívala do kolejí před ní a někdy nenápadně koukla vpravo a vlevo, jakoby přes šátek. Žena musela cítit tu obrovskou nedůvěru svého okolí. Všichni ostatní ji neustále pozorovali, co dělá. Čekal jsem, zda nepřijede za chvíli policie na telefonát. Nepřijela. Po příjezdu vlaku, žena seděla sama, ačkoliv vlak byl plný. Neustále se dívala z okna ven. I kolem jejího místa byly volná místa k sedění. Když někdo přišel a chtěl si sednout, jakmile ji uviděl, okamžitě odešel. Pak přišly dvě holky a sedly si kousek od ní. Pak jedna z nich si ji všimla a obě holky se na ni podívaly a na její igelitové tašky. Pak jedna prohlásila: „Ty vole.“ A druhá řekla: „Hm.“ Obě vstaly a šly jinam. Jedním slovem strach.

Pak jsem byl v Jaroměři v části Josefov u velkých závor, kde šla žena podobně zahalená a vedle ní obézní muž – muslimové. Žena nesla dvě tašky a muž šel jako paša. Asi muž měl „slitování s ženou“ a sednuli si vedle chodníku na trávník. Já jsem čekal, co bude dál. Chodili lidi po chodníku ve chvíli, co je spatřili, velká část přecházela na druhou stranu chodníku přes silnici. Když šla dvojice, tak se vždy podívala na sebe a bez řečí přešli na druhou stranu. Našli se lidí, že normálně prošli, ale silně je pozorovali. Obrovská nedůvěra a strach panuje mezi lidmi. Není se čemu divit. Nyní to musí být mnohem horší. Nedávno jsem potkal další muslimy v Jaroměři.

Pak v ČT dávají pořad o tom, že města a obce dostanou jednorázovou pomoc od státu ve výši 1 000 000 Kč. Ukazovali jednu obec, co opravila 400 m chodníku. Obce mohou žádat do 15.11.2016, dokonce blikala i Jaroměř, že ještě nežádala. Oni nežádali 1 mil. Kč, taky dobrý. Na městském úřadu se strašně dře, a proto nemají čas žádat, až se zpožděním? Jaroměř je hodně bohaté město. Už chápu, proč jsem v Jaroměři viděl muslimy, jelikož stát má tady v Josefově jednu budovu, kterou využívá pro migranty.

Dozvěděl jsem se z televize, že vláda potažmo premiér země – pan Sobotka chce přivézt do Česka asi 80 uprchlíků muslimů z Turecka. Už nyní uprchlíky u nás lituji, jelikož budou druhořadí občané země, kteří budou neoblíbeni. Z důvodu logického strachu. Možná utečou do Německa. Na ČT už funguje propaganda, že to bude jako fajn. Já jsem popsal situaci z vlakového nádraží a z Jaroměře před velkými počty atentátů ve Francii a v Německu.

Všichni politici, chtějí přijímat a vozit muslimy, říkají podle mezinárodní úmluvy. Ano, ale je tam takový malý a důležitý dodatek, pokud to neohrozí bezpečnost dané země. Co víc může ohrozit bezpečnost země, než teroristické útoky. Podle této úmluvy nemusíme brát nikoho. Přitom by to bylo v souladu se smlouvou. To jsou paradoxy. Tak proč zhoršovat sami svoji bezpečnost, když nemusíme. Ale někdo prostě chce se zalíbit určitým politikům v Evropě.

Potom tvrdí, že mají smlouvu nebo spíše dohody s Tureckem. Ano, ale nedošlo ke slovní výhrůžce od jejich prezidenta, že pokud něco nebude, tak sem, pustí uprchlíky.

Nebylo by lepší poslat na pomoc armádu z Evropy do Libye, aby došlo k obsazení celé země a tím konec s uprchlíky na moři. Když Turecko pustí uprchlíky do Evropy jenom naložit na lodě a frr do Libye. Tam mít detenční zařízení a posílat tam z Evropy neúspěšné žadatele o azyl.  Dále vytvořit v poušti věznici pro teroristy, ať si užijí písku a teplíčka. Vůči armádám EU nemá žádná arabská armáda, či islámský stát šanci. Evropské armády májí technickou, technologickou a taktickou převahu. Stále jsou v kasárnách a berou pravidelný žold a trénují tzv. na sucho. Přestože daňové poplatníky stojí velké peníze. Ale stará pravda zní, že pouze armáda s praktickými zkušenostmi je vycvičená. Pouze na bojišti se zjistí, zda výcvik a technika je správná. Všichni vojáci musí přísahat, že v zájmu dané země položí svůj život, a proto berou žold. I kdyby padlo třeba 5 000. Smutné, ale za dobrou věc.

Bohužel nevidím politika v Evropě, který dokáže něco vyřešit. Pouze slovo o tom, že to zvládneme a soucit s oběťmi terorismu. Pokud vás bolí zub, jdete k doktorovi, aby bolest vyřešil. Nechcete soucit, jelikož soucit bolest nevyřeší. Ani když vám doktor řekne, že bolest zvládnete. K takovému doktorovi by nikdo normální nešel. Viď, Angelo? Co dělá německá armáda v kasárnách – trénuje na sucho + žold. Ačkoliv chlapci by dokázali vyřešit evropský problém za 1 měsíc. Když vezmete celou část EU a jejich armády. Proč Evropané živí obrovskou a moderní armádu. Armáda se má používat, když je třeba. Např. povodně, katastrofy, při ohrožení lidí v blízkosti Evropy. Nebyli by sami Libyjci rádi, kdyby se přestalo válčit u nich doma. Začala by fungovat státní správa země, obchod a základní lidské štěstí – nebát se jít po ulici. V čem je vlastně problém? Stačí vydat rozkaz!

images 2

Laický sociologický výzkum v Jaroměři o muslimech