Královéhradečtí kriminalisté po více než roce uzavřeli případ, ve kterém dvě zaměstnankyně domova s pečovatelskou službou v Jaroměři měly zpronevěřit peníze několika klientů. Jedná se o částku přes milion korun.

Oběma pečovatelkám za zpronevěru hrozí až osmileté tresty. Reportér Televize NOVA dnes s jednou z nich mluvil. Žena tvrdí, že nikdy žádného seniora neokradla.
Šedesátiletý muž prodal dům a rozhodl se bydlet v jaroměřském pečovatelském domě. Na účtu měl v tu chvíli přibližně jeden milion korun, jenže po několika měsících byl účet prázdný. Dalším dvěma klientkám domova pak z účtů zmizelo po 20 000 korunách.
Podle policie peníze z účtů klientů vybraly dnes už bývalá vedoucí domova a jedna její podřízená, tehdejší přítelkyně starosty Jaroměře, Jiřího Klepsy.
Dnes už bývalá vedoucí tohoto jaroměřského domova s pečovatelskou službou ale považuje své obvinění za naprosto nesmyslné. Říká, že nikdy nikomu z klientů domova neukradla byť jen jednu jedinou korunu.

Podle této obviněné ženy je za vším pomsta její bývalé podřízené a je přesvědčena, že u soudu se jasně ukáže, že o ukradených penězích nic nevěděla.

Každopádně policisté vyšetřování uzavřeli se závěrem, že více než jeden milion korun měly pro svoji potřebu využít obě obviněné.

pez, Filip Pultar TN.cz
Měly se starat o seniory, místo toho pečovatelky luxovaly účty!

Napsat komentář