bad_smell

Město buduje kanalizaci i pro jiné obce. Pravda, že v současné době je určitý problém s vrácením cca 11 mil. Kč, asi nevadí. Nyní starosta chce vybudovat kanalizaci i pro Jasennou a Dolany. Ve Zpravodaji něco hlásil, aby i po něm zůstaly dobré věci. Dle Směrnice EU obce do 2.000 obyvatel nemusí mít kanalizaci, tak o co vlastně jde?
Vzdálenost z Jaroměře do Jasenné a Dolan je poměrně značná, proto se jedná o náročný projekt za „slušné“ peníze. Pokud by projekt dopadl špatně a ministerstvo by chtělo vrátit peníze zpět tak to bude pro obce nejspíš likvidační.
Je zajímavé, že v Jaroměři jsou domy, které nemají městskou kanalizace ani vodu nataženou k domu. Proč zastupitelé neřeší hlavně problémy Jaroměřáků. Místo toho řeší problémy cizích obcí, které neplatí daně do městské kasy?
Ano, dokončení kanalizace a natažení vody po celé Jaroměři, by zřejmě nestálo takové peníze jako táhnout kilometry do Dolan a Jasenné.
Nejvíce mě dostalo, když kvůli kanalizaci i pro cizí obce zastupitelé zastavili u banky Jaroměřské divadlo, na kterém do dnešních dnů visí dluh.
Již dnes je jisté, že to nemohou stihnout vybudování kanalizace podle původního termínu? Neustále jsem si říkal, proč se zase v Jaroměři tlačí na něco jako je kanalizace, dále např. průchod na náměstí čp. 49.
Jeden stavitel mi celou záležitost vysvětlil logicky. Kilometry kanalizace je obrovská zakázka a velká část půjde z prostředků EU. Dnes stavební firmy nemají práci, tedy společnost, která získá zakázku, bude velmi vděčná objednávájícímu. Jde o VELKÉ PENÍZE pro všechny a proto se tak nelogicky tlačí. Z těchto důvodů starosta uvedl ve Zpravodaji: „aby něco po nás tady zůstalo“. Doufám, že to konečně udělali aspoň trochu pořádně, aby někdo za rok nebo jindy nechtěl vrátit peníze zpátky, že je něco špatně.
Otázka zní: Co mně je po kanalizace Dolan a Jasenné, když v Jaroměři není ještě celá hotová, ač daně platím hlavně Jaroměři, proč mám sponzorovat cizí obce?
DJ

Město buduje kanalizaci i jiným obcím, proč?

Napsat komentář