radnice1

Vedla se velice tvrdá kampaň, přesto se nepovedlo prezidenta Zemana svrhnout z trůnu. Minule jsem psal, že rozhodnou televizní duely mezi ním a Drahošem. Osobně jsem čekal, že Drahoš na ně bude dobře připravený. Opak byl pravdou. Na televizi Prima lidi pískali na oba kandidáty, jenomže Zeman je na tohle zvyklý, jakmile uviděl tu nejistotu z chování lidí u soupeře, nastalo systematické peklo, které dle mého názoru skončilo drtivou porážkou Drahoše. Pak debata v ČT, kde se Zeman choval naprosto klidně, leč měl nahrané body z minulé debaty. Ve chvíli, co zjistil, že moderátorka Witowská útočí na oba soupeře stejně, ihned přestal útočit a jenom s lehkostí argumentoval. Drahoš si dával sám vlastní góly do branky. Na konec řekl Zeman, aby lidi přišli k volbám, a ať si volí, koho chtějí. Poděkoval moderátorce Witowské za vedení debaty, ze které měl strach, aby nebyla vedena proti němu, a to kvůli vyjádření manželky Drahoše v Pardubicích o tom, že ČT je jim nakloněna. Tato slova se vůbec nepotvrdila. Pak jsem poslouchal rozhovor dvou nerozhodnutých vysokoškolsky vzdělaných lidí po debatě na ČT, jak budou volit. Oba se rozhodli volit Zemana, jelikož on má na to být prezidentem a Drahoš je zklamal. Poslední kolega nemá rád Zemana, ale k volbám nepůjde, protože účinkování v debatách Drahoše bylo ubohé a naivní. Následně řekl velkou myšlenku: Proč nesehnali někoho schopnějšího? Vždyť to Zeman vyhraje! A měl pravdu.

Přesto si myslím, že Drahoš mohl vyhrát. Udělal osudovou chybu, když po prvním kole prezidentských voleb prohlásil, že vyzývá Zemana do debat. Pokud na tohle přišel sám, anebo mu to poradili poradci, zde musí vidět svoji porážku. Potom by snad byl výsledek přesně obrácený a prezidentem by byl Drahoš.

Já jsem volil Zemana, zejména podle jeho přístupu k migraci od počátku problému, dále také protože je pro referenda, zároveň se nebojí paní Merklové a umí říct krásné slovo – ne. Volil jsem ho přesto, že mám úplné vysokoškolské vzdělání. Zemana museli volit dělníci, živnostníci i vysokoškoláci, jinak by to nemohl vyhrát. Řeči stylu, že ho volí póvl společnosti, působily opačným způsobem, než bylo žádoucí pro druhou stranu. Zemana hodně lidí nemá rádo například i náš starosta, když přijel na návštěvu do Jaroměře, tak si starosta vzal volno. Ale já říkám, kdo z Vás nepije, nenadává sprostě, má svoje názory, které se nelíbí ostatním. Kdo nikdy nezhřešil, hoď po Zemanovi kamenem, jenomže takový člověk neexistuje. Já si taky občas vulgárně zanadávám, rád se napiju, ještě se mi libí ženy, prostě jsem jenom člověk.

Myslím si, že Jaromír Jágr určitě bude končit s aktivní kariérou v hokeji, pokud ho přemluvíte kandidovat, tak dalším prezidentem bude on. Myslím si, že Jaromír Jágr by debaty zvládl lépe než Drahoš, přestože nemá vysokou školu ani nepůsobil v politice, či na Akademii věd ČR. On je zvyklý vystupovat v televizi, pokud se jim zápas nepovede, tak si o sobě něco nelichotivého přečíst v novinách apod. Hlavně není suchar, ale pozor, líbí se mu krásné ženy a jiné hříchy, prostě a zase jenom člověk. Ještě má výhodu, že hrál hokej v USA a v Rusku, díky sportu by měl všude otevřené dveře a každý politik by se chtěl s ním sejít, a to kvůli tomu, aby mu kus lesku a slávy Jágr předal před voliči tím, že se s ním sešel. Já bych ho volil. Dále se mnou i obyčejní lidé, čímž by byl schopen získat voliče ze všech profesí a vzdělání. Domnívám se, že by vyhrál.

Doufám, že my všichni ostatní vezmeme na vědomí skutečnost, že Zeman byl zvolen demokraticky, a proto je prezidentem. Pokud by občané zvolili druhého kandidáta Drahoše, tak bych se tomu podřídil. V pondělí budeme muset my ostatní vstávat do práce a chleba levnější nebude, daně budeme platit stejnak. Akorát jednou v budoucnu se bude ukazovat podle Zemana, jak vést důležité politické diskuze ve volbách, abyste vyhráli. Zeman je neuvěřitelný řečnický mistr. Stačily dva duely v televizi a bylo rozhodnuto.

Ondřej Rozum

Miloš Zeman vyhrál volby