IMG_1351 (1)

Historická lokalita Na Valech v Jaroměři je zřejmě typickou ukázkou současného postoje společnosti/radnice (ať si „rejpnu“) k vzhledu obce Jaroměře. Když se hrál blbě hokej byl to rybník, ale zde to bude asi menší.

Od budovy pošty je vstup řekněme impozatní. Asfaltový povrch je ozdobený popelnicemi po pravé straně doplněný “točnou“ a parkováním pro několik vozidel. Následuje prašná komunikace, která pokračuje až k autobusovému stanovišti – je slepá. Zajímavá soutěž v loňském roce ukázala možnosti lokality, zatím se tam honosí velmi pěkným vzhledem jen kontroverzní ČP 49 („avec du béton blanc de Belgique“).

Prach, kámen a hlína

IMG_1350

Podle počasí. Od zmíněné točny se nedá tuto zajímavou a přilehlou část k náměstí Čs. Amády prakticky k ničemu používat. Ano, je pravidelně posekáno.To je asi tak vše, co se zde děje. Park je na druhé straně, to snad musí stačit. Že okolo „Valů“ projede jen cca dvacet tisíc vozidel denně působí “pozitivně“ na mimořádné schopnosti zaujmout možné návštěvníky

P. Glass

Poznámka na konci:

Poslušně hlásím, že ten pán je hotovej nezmar. Jako nějakej Bouška z Libně. Vosumnáctkrát za večer ho vyhodili vod Exnerů a dycky se jim tam vrátil, že si zapomněl… – No dovolte? – Takovej byl vytrvalej, že se moh stát ministrem.

Na Valech v Jaroměři pod náměstím Čs. Armády nedaleko radnice. Díl 18

Napsat komentář