Jaroměř si vzala úvěr od banky na Komenského most cca 16 mil Kč. Zastupitelé pouze doufají v to, že Ministerstvo dopravy dá dotaci. Taky doufám. Most má stát 27.2 mil Kč, ale pozor podle obchodního zákoníku může dojít navýšení ceny o 10%, tedy v klidu výsledek 30 mil Kč. Pokud nenastanou nějaké vícepráce, čili může to jít znovu nahoru. Kdyby se naši zastupitelé pořádně a s péčí řádného hospodáře starali o to, aby před pilířem nebyl nános klád, nechali tento nános vyčistit, tak most mohl stát dál, aniž by to stálo miliony korun. Město dělá průchod na náměstí v čp. 49 na louku a hliněnou komunikaci.

 242x242_incomprehensible-construction-of-balconies

Ministerstvo chce po DSO Jaroměřsko vrátit dotaci 11 mil Kč bez sankce, kterou ještě nedopočítali, což můžou být další miliony Kč. Město buduje kanalizaci cizím obcím např. Hořenice, Dolany a Jasenné, aniž by tyto obce platily daně do rozpočtu Jaroměře. Protipovodňovou zábranu vybudovalo Povodí Labe, nikoliv Jaroměř.

Tyršův most je v havarijním stavu, protože chybí hydroizolace, co most železný v Josefově, liška by mu mohla závidět jeho korozivní barvu. Na náměstí mají již několikátou variantu rekonstrukce za 20 let. ASVAJ byla velká akce, bohužel neustálé reklamace na dílo, jinak tuto akci vidím jako jednu z mála pozitivních. Vojenské muzeum pod vedením pana Vašaty chřadne jako popelka, že by mimo regenerace zeleně z EU proudily další peníze do Josefova, není vidět. Přestože dostat peníze z EU do pevnosti nemůže být žádný problém, když jde o takovou památku.

Pak následují prodeje majetku města zastupitelům, obchodování společností některých zastupitelů a živnostníků s městem, problémy městské policie se zákonem až to musí řešit soudy, problémy úředníků na odboru dopravy, problém s Ministerstvem životního prostředí s dotací. Prazvláštní prodeje majetku města. Problém v pečovatelské službě. Souhlasím, že fasády opravují obyvatelé města za svoje peníze, tedy nikoliv město, ale lidé sami. Co dělá město??? Přerozděluje pouze peníze z našich daní, což umí naprosto každý. Dokonce na to stačí i nízké IQ. Tam dáme peníze, tam nedáme. Nyní se opravuje jaroměřský hřbitov. Kdo získal zakázku na opravu, že by opět pan Polák? Jinak si tady žijeme šťastně a spokojeně. Prasátka v jaroměřských chlívech si chrochtají spokojeně, protože mají co žvýkat. Jak se žije v Jaroměři, to nám ukážou volby po 4 letech, kdyby opět Volba pro město třeba dosáhla 8 mandátů plus 3 KSČM a není co řešit, jelikož k vládnutí v Jaroměři stačí 11 mandátů z 21. Přesto musíme počkat na občany, jakým způsobem uplynulé 4 roky vyhodnotí. Já osobně věřím v lidský rozum. Jinak se budou i nadále stavět další baráky u nádraží ve známé ulici, pokud se tam ještě vejdou. Jakým způsobem budou spokojeně jaroměřská prasátka v chlívkách chrochtat, nechci ani slyšet to brutální chrochtání u korýtek.

Mgr. David Jevčák

PS Pokud provedu srovnání s městy v republice, Jaroměř je na tom velice uboze, ač se mi to těžko přiznává, protože jsem Jaroměřák. Ale co bych chtěl s těmi 21 ovečkami jedné osoby, co se pasou po louce a poslouchají svého pasáčka. Vždyť je to jako v pohádce.

Náchodský deník a polemika s ním

Napsat komentář