Probably_Valentin_de_Boulogne_-_Saint_Paul_Writing_His_Epistles_-_Google_Art_Project

Web bezcenzury-jaromer.cz má v tomto ohledu určité problémy. Nejdříve vyhledal neznámý muž naši správkyni stránek (J. Rigardi) a nabízel za vypnutí nebo zrušení stránek 50.000 Kč. Když neuspěl, přihazoval až na 70.000 v hotovosti. Důvod byl naprosto jednoduchý. Údajně stránky rozčilují skupinu lidí, kterým se nehodí obsah webu. (Musíme ocenit postoj správkyně stránek, že zajímavou obchodní nabídku odmítla.)

Následovaly hackerské útoky na stránky, samozřejmě nejlépe ze vzdálených lokalit. Prostě strašná náhoda, ale v obrovském množství napadení, čímž došlo k prověření kvality zabezpečení stránek. Děkujeme!? Jeden „dopisovatel“ chtěl dát příspěvek na web a poslal nám článek o strážnících z Jaroměře, kteří mu údajně ublížili, neoprávněnou pokutou. Po krátkém prověření jsme zjistili, že se nic nestalo a celý příběh je vymyšlený. Jednoznačně se někdo snažil stránky fiktivním příběhem zdiskreditovat. Musíme upřímně přiznat, že to nebylo vůbec špatně naplánované. Potom jsme dostávali výhrůžné nepodepsané texty od „kolektivu slušných lidí“. Vzbuzuje to spíše úsměv. Podobně nový dopisovatel by rád přidávat příspěvky na stránky, ale v okamžiku, když uvedl, kde pracuje jsme museli být upřímní: „Přijdete na 99% o práci.“.

Další přispěvatel má problém v tom, že jeden „slušný člověk“ píše jedno udání za druhým do práce, ve kterých si vymýšlí. Tak si to nenechal líbit. Od této doby je udavač opruzený, ale o to více aktivně píše a píše. Typický udavač. Když mu to psaní vydrží, bude jednou třeba ministrem. Za neuvěřitelnou výdrž. Prý mu jde o morálku. Asi tušíme, že ne. Má za úkol dopisovateli otravovat život a znechucovat, aby přestal psát. Tyto útoky jsou koordinované, možná v určitém čase a místě, možná náhoda nebo skupinová práce? Komu dobře? Je jasné, že starostovi ne, ten to asi nepotřebuje, ale pro koho?

people-apple-iphone-writing

Z důvodu divných časů jaroměřských jsme se rozhodli, že některé články (obsah osobě autora a jeho rodině způsobí komplikace) můžou být uveřejňovány pod redakcí nebo pod pseudonymem. Zdroj neprozradíme. A ten kdo se nebojí, nebo si myslí, že mu to neublíží, ten se může podepsat.

Od doby kdy máme svobodnou společnost, svobodu názoru a vyznání, také musíme počítat s tím, že se někdo za zveřejnění informací bude chtít pomstit, jen co dostane příležitost. My jsme se dohodli, že se nenecháme odradit v naší bohulibé činnosti. Mohli bychom si rozebrat peníze z nahoře zmíněné obchodní nabídky onoho pána. Přece se nenecháme zkorumpovat. Svoboda je přece fair-play. Jedno je již jisté, že si s druhou stranou nebudeme nikdy rozumět. Oni se nezmění a jde jim jenom o moc, prachy a koryta, ale možná také o svobodu v jiném slova smyslu.

Ohrožuje web bezcenzury-jaromer.cz „skupinu slušných lidí“, jak se rádi nazývají? Např.: Jak se chovala středověká inkvizice, KGB, STB, Geheime Staatspolizei, Stasi, Securitate a podobné organizace? Tím vůbec nechceme a nebudeme srovnávat (jen můžeme upozornit na určité způsoby). Kontrola nad vším. A cíl?  Odradit od zveřejnění informací nebo zničit a nezáleží na způsobu provedení. Proč? To si čtenář domyslí sám. Nakonec je to historicky známé. Na druhou stranu být ochoten zaplatit za zrušení nebo vypnutí stránek je vlastně uznání, nejen pro web, ale pro všechny, kteří se odváží vyjádřit se ke stavu společnosti. Web bezcenzury-jaromer může vadit. Komu? Když tyto stránky údajně nikoho nezajímají? Na FB je více než 800 „lajků“ tj. cca 20 procent návštěv. Tak zřejmě nebude vše v pořádku ve státě dánském…

Každý ví, že našeho starostu a proradniční zastupitelé si hodně lidí váží a mají občanskou podporu. Nechápeme proto ty výhrůžky, udávání, hackerské a další útoky. Čtěte pouze Zpravodaj!. V dnešní době každý ví, že je Zpravodaj informačně pravdivý např. o školách, sportu, historii (ta se snad ani nedá změnit). Má pouze jediný problém ve věcech politických. JZ se musel víc otevřít po posledních komunálních volbách. Přišli noví zastupitelé, kteří do něj občas něco píší a nejsou příliš pro staré časy a způsoby. My jsme rádi, že situace v Jaroměři přichází k lepším časům. Ale je to stále málo, nebo to trvá déle se čekalo? Pravá demokracie to ještě není a bohužel k ní zřejmě něco chybí. Skutečně přijdou lepší časy…?

Moderní informační technologie umožňují mj. faktickou podporu a tvorbu moderní svobodné společnosti. Jejich využívání nahání strach a způsobuje problémy lidem a skupinám lidí, kteří mají stále zakořeněné, že „můžou vše“. Pro ně jsou stále peníze až na prvním místě! Za každou cenu, kterou někdo nakonec zaplatí. Ovšem udělat něco nezištně, pro zlepšení věci, v rámci funkce a vědomostí, může přinést pocit určité hrdosti a sounáležitosti.

Jsme rádi za zájem nového dopisovatele, kterého jsme poznali, který se k nám do party rebelů a svobodomyslných občanů bude hodit. Jeho první příspěvek na téma jak se starosta dostal k moci a o jeho spolupráci na radnici s KSČM je zajímavý a netradičně zábavný.

Redakce

Proč pro lidi ztratila se zábava, proč hra, fantazie…  …Proč? Aha? Peníze?

William Saroyan, Tracyho Tygr

Nebezpečná Jaroměř. Psát veřejně?