pouzijte-tlacitko-sdiletFotogalerie  Návrh nové lávky v Jaroměři za zničený most. Vítěznému návrhu lávky v Hradci se...

Ve věci výstavby nového Komenského mostu v Jaroměři jsem silně podjatý, protože po něm velmi toužím, abych nemusel obcházet náměstí, a určitě nejsem sám. Viděl jsem skvělou událost, když konstrukci mostu pracovníci pomocí jeřábu umístili na své místo. Pak jsem si v klidu tento most prohlédl a zamyslel se. Uprostřed velká trubka, po určitých úsecích kolem trubky něco jakoby ve tvaru písmene T. Nahoře na „T“ jsou 3 traverzy a na konci lana. Asi na traverzy dají rošty a něco do boku, aby nikdo nemohl spadnout dolů, zajistí ho na konci do země a hotovo. Já si sice subjektivně myslím, že tam byly lepší varianty mostu než tento, ale co, pokud se to vedení města líbí, proč by se to nemělo líbit i mně. Stačí se na to podívat růžovými brýlemi a je to krása.

Fotogalerie  Návrh nové lávky v Jaroměři za zničený most. Vítěznému návrhu lávky v Hradci se... (1)

Uvidíme skrz podlahu.

JRM_04.jpg  2400×1500

Návrh firmy ECHOROST ARCHITEKTI, s.r.o.

Něco podobného jsem viděl v Hradci Králové a dle mého názoru to není most, ale pouze lávka pro pěší, která se při vstupu na ni mírně v nohách kymácí. Ve smlouvě o dílo mezi městem a zhotovitelem se hovoří o MOSTU a na konci je jasně uvedena pěší lávka, no nevím. Po mostě Komenského nebudou moci ani ve výjimečných situacích jezdit auta –  např. během opravy náměstí, viz. vizualizace snů ve volebním Zpravodaji. Pak nechápu to, proč je lávka zbytečně široká, stačila by poloviční šíře pro pěší a cyklisty. V současné době je cena zatím 27,2 mil. Kč, z toho město zaplatí 9 mil. Kč, poloviční lávka by stála asi polovinu, tedy 13,6 mil. Kč, ačkoliv užitek by byl naprosto stejný. Přesto jsem velice rád, že nejpozději v březnu 2015 se budeme moci po ní projít. Sice původně slibovali, že do roka bude nový most, ale nikdo není dokonalý, že ano. Skluz ve výši 8 měsíců není na Jaroměř a naše vedení vůbec špatný, víc bych od nich snad ani neočekával.  Nyní jim už jen zbývá opravit Tyršův most, most železný v Josefově a lávku u školní jídelny a všichni budeme moci hrdě zvolat „hurá!“ Že by se snad konečně začal majitel starat o svůj majetek? Potom nás už jen čeká vybudování lokality Na Valech a rekonstrukce náměstí ČSA v Jaroměři, dále se něco vymyslí v bývalé vojenské nemocnici v Josefově – viz článek bývalého místostarosty Vrabce – apod.

A k tomu všemu samozřejmě slibované město bez dluhů. Tohle všechno bylo slíbeno ve volebních Zpravodajích a já tomu naprosto věřím nebo nevěřím, a proto již dopředu děkuji vedení města, že za 4 roky tohle všechno bude hotové, což bude pro Jaroměř skvělá vizitka a každý občan pochopí, že se staronovému vedení našeho města dá naprosto věřit.

PS: Oblouk mostu se mi zdá velmi vysoký směrem nahoru, jako by někdo vybudoval na lávce kopec!

Mgr. David Jevčák

Jaký máte názor na nový Komenského "most"?

Není to MOST, je to jen LÁVKA PRO PĚŠÍ.

Napsat komentář