LL

Kostel si asi spletli s putykou

Jaroměř-Josefov – Jak na divokém západě to vypadalo na Štědrý večer před kostelem v Josefově, kde se právě konala půlnoční mše. Místo, kam většina lidí přichází za klidem a prožívat příjemnou atmosféru vánoc, si zřejmě parta mladíků spletla s putykou a do kostela v centru Josefova si to zamířili s hlučným pokřikováním a lahví alkoholu v ruce.

Jejich nevhodného chování si všimla hlídka strážníků městské policie na obchůzce. Strážníci se snažili mladé muže vykázat.

Poznámka redakce: Proč strážníci nepoužili donucovací prostředky ihned!!! Na co  čekali strážnící?! Co tam vlastně dělali do příjezdu PČR……!?  Kdo situaci skutečně vyhrotil a proč?

To se ale podnapilé dvojici nelíbilo, a tak hlasitým křikem přilákali další osoby z okolí.

Strážníci vyhodnotili nastalou situaci jako nezvladatelnou a na pomoc si přivolali státní policii. Během chvíle se ke kostelu sjelo pět policejních aut, které přijely v pravý čas. Před kostel se mezitím seběhlo přibližně 30 až 40 lidí, z nich někteří divoce vykřikovali a s policisty se chtěli prát.

Nepřehlednou situaci se podařilo po chvíli policistům zklidnit, ale dva nejagresivnější výtržníky, kteří začali na policisty útočit rozbitými lahvemi zpacifikovat za pomoci hmatů a chvatů sebeobrany.

Jednoho mladíka při výpadu zkrotili strážníci městské policie, druhého zpacifikovali policisté z obvodního oddělení.

„Oba horkokrevní muži se sice ještě téže noci dostali z policejních pout zpět ke svým blízkým, ale první vánoční svátek každopádně nezačali nejlépe. Policie kvalifikovala jejich jednání jako přečiny výtržnictví a útok na veřejného činitele a proti oběma zahájila úkony trestního řízení. Střepy do rukou při argumentaci prostě nepatří a nelze činit výjimku ani na Boží hod vánoční,“ okomentovala nepříjemnou vánoční situaci policejní mluvčí Eva Prachařová.


Zdroj: http://nachodsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/kostel-si-asi-spletli-s-putykou-20151229.html

K zákroku se vrátíme na našem webu a vyhodnotíme!

Redakce

Nepovedený zákrok městské policie – kde byla odvaha a statečnost