9786409793_097dc71d63_z

Vyšel Zpravodaj č. 14, ve kterém jsme se konečně něco dozvěděli. Bývalá redaktorka Zpravodaje pracuje na nové pozici metodika spisové služby pro Městský úřad Jaroměř, pod odborem tajemnice města. Již dávno jsem psal o nesmyslnosti dvou nových úřednických míst na městě. Naprosto zbytečné a vyhozené peníze oknem, jelikož tam máme dost úředníků.  Samotný název pracovního místa hovoří za všechno. Všude kde jsem v životě potkal metodika, tak to byl člověk, který skoro nic neuměl. Metodik určuje jak správně vyřizovat spisy, číslování a řazení spisů, vymýšlí různá nařízení a interní akty, jak a co vyplňovat do spisů atd. Prostě člověk na dvě věci. Ti, co něco umí, ho neberou vůbec vážně. Metodik rovná se teoretik. Metodika může dělat v podstatě každý, protože za nic nezodpovídá. Jakým způsobem bude bývalá redaktorka radit úředníkovi s 5. letou praxí. Tak to mi hlava nebere.

Nyní se zamyslíme trochu jinak. Jakou má bývalá redaktorka Zpravodaje na tuto práci kvalifikaci? Odpovím si sám – žádnou. Pouze dělala redaktorku, ale nemá žádnou zkušenost se spisovou službou. Zpravodaj neberu, protože se spisovou službou to nemá vůbec nic společného ani z rychlíku. Ona nepracovala v úřednické funkci, aby vykonávala agendu (vyřizovala spisovou službu, psala usnesení a jiné rozhodnutí podle správního práva). Nevím o tom, že by měla vystudovanou vysokou školu v oboru práva, zejména státní zkoušku ze správního práva. Jak se mohla stát metodičkou města? Mohla. Za vynikající práci ve Zpravodaji, kde vycházelo pouze to, co je třeba, co třeba není, prostě nevyjde. Před volbami vydá mimořádný Zpravodaj o vizualizaci náměstí a jiné pohádky.

Pokud vedení radnice vytváří nesmyslné tabulky, do kterých utápějí peníze města, tak zapomeňte všichni na to, že budou peníze na investice města. Nemohou být a nebudou. Vedení města je k smíchu a Jaroměř se naprosto přiblížila k obci Kocourkov. I když mi lidé říkali, že ona je něco víc, než jenom dobrá pracovnice starosty, co tím myslí, opravdu nevím a nechápu.

Ještě si vzpomínám, že v jednom čísle Zpravodaje redaktorka psala, že odchází z místa redaktorky, ale nebude uvádět kam, aby nevznikly zbytečné spekulace apod. Bude zaučovat nového člověka na tuto funkci. Nechtěla přiznat, co bude dělat, že vlastně nikam neodchází, jen na lepší místo.

Je mi jasné, že bývalá redaktorka se určitě ucházela o toto místo ještě s dalšími zájemci, přičemž je všechny při výběrovém řízení porazila svojí zkušeností při vyřizování správní agendy, zejména psaní usnesení a jiných rozhodnutí podle správního práva. Ale kde se to naučila, když tohle nikdy nedělala? Ani vysokoškoláci neměli žádnou šanci. Totálně je při výběrovém řízení na místo metodika rozprášila na hadry. Redaktorka je známá šikulka a oddaný člověk, ale komu? My víme.

images 2

Nesmyslné pracovní místo pro oddaného člověka