IMG_1213

V lednovém Zpravodaji vydala redaktorka Vejvodová článek paní Chumové a zařadila ho do sekce Z dopisů čtenářů, strana 12. Paní Chumová zde popisuje současný stav v organizační složce Pevnost Josefov, který je dle jejího mínění neuspokojivý pod novým vedením p. Vašaty. Redaktorka neotiskla však článek tak, jak je normální a běžné, ale vložila do něj komentář p. Vašaty. Pod článkem uvedla podpisy obou – Jiřina Chumová, Miroslav Vašata, takže občan může nabýt dojmu, že oba jmenovaní seděli u jednoho stolu a článek tvořili spolu. Nehoráznost a drzost, nad kterou zůstává rozum stát i novinářům. Každá redakce má redakční radu, právě z těch důvodů, aby nedocházelo k podobným problémům. V Jaroměři o celém Zpravodaji rozhoduje jedna redaktorka. Podle jejích vlastních slov přesně ví, co občany zajímá a tudíž co bude zveřejněno. Dle toho tedy usuzuji, že občany Jaroměře nejvíc zajímá dění ve školkách a školách a osobní samochvála loutkového umělce Klepsy, který zneužívá Zpravodaj ke své vlastní propagaci. O cenzuře ve Zpravodaji není pochyb, mám vlastní zkušenost. V Jaroměři by se ovšem redakční rada poskládala z cvičených opiček, takže prozatím je to vlastně jedno.

A když už se oddaná paní redaktorka a starosta laskavě rozhodnou pustit kritický článek do Zpravodaje, budou do něj vkládat nesmysly, aby tak ztratil na významu a zmatený občan zmrzačený článek ani nedočte. Co kdybych tedy i já mohla vkládat do článků paní Vejvodové nebo starosty komentáře? Třeba by se stal Zpravodaj konečně zábavnější a hlavně by se občané konečně dozvěděli pravdu. Zatím je to parodie na to, jak se nám v Jaroměři pěkně žije.

Do voleb jsem šla s tím, že je pro mě nejdůležitější otevřená radnice, zveřejňování všech informací. A zatímco v okolních městech to jde, v Jaroměři toto nepůjde. Zdůvodnění starosty a většiny zastupitelů? Byla by to práce, hroznááá práááce, kterou v žádném případě nelze zvládnout!!! Asi se to bude zdát starostovi a zastupitelům kuriózní, ale od toho tam totiž sedíte, abyste pracovali, to je bomba co? Pořád spoléháte na to, že si zase budete z přítmí čachrovat s čím se vám to bude hodit?

Přeji JUDr. Rudolecké a Ing. Salačovi dost trpělivosti a pevné nervy.

Monika Jirsáková

NESVOBODNÁ SVOBODA SLOVA V JAROMĚŘI

Napsat komentář