f3742080

Nedávno jsem potkal pana Frosta a začali jsme si povídat. Ihned přešla řeč na téma muzeum, co je nového apod. Pak mně mimo jiné řekl, že dne 9.5.2016 byl „zase“ pozván na velvyslanectví Ruska v Praze. Nic zvláštního, až do chvíle, kdy začal mluvit o tom, že hovořil s Milošem Zemanem a s Václavem Klausem. S kým, že jste to hovořil? Chtěl jsem, aby mi to popsal trochu podrobněji.

f3728832

 „Venku na zahradě seděl současný prezident Miloš Zeman s minulým prezidentem Václavem Klausem a samozřejmě s dokonalou ochrankou. Nebylo možné se k nim dostat, ale Zeman ukázal prstem a ochranka mě pustila k nim. Zavolal mě ke stolu a Klaus mu řekl, že jsem sběratel a mám muzeum v Jaroměři. Vysvětlil jsem jim, že muzeum má v současné době Československý svaz bojovníků za svobodu. Zeman si se mnou povídal a zajímalo ho muzeum a můj soukromý život atd. Mně se líbilo, že Zeman si na nic nehraje a je naprosto normální člověk. Pak jsem tam potkal Felixe Slováčka a jeho ženu Dagmar Patrasovou. S nimi jsem si také povídal, dokonce s paní Patrasovou jsme si dali selfíčko. S ruským velvyslancem jsem se rád pozdravil. Jsme již přátelé. „

IMG_0737

Pane Froste, já neznám moc lidí, kteří chodí na významné dny do různých ambasád, což je pouze pro zvané. Vy jste zván na různé významné dny. Má čestnou medaili od prezidenta USA. Nevím o nikom z Jaroměře, že by byli zváni ambasády cizích států. Také mi ukázal fotky z různých akcí a setkání z letošního roku. Musím přiznat, jsem byl velmi překvapen.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Velvyslanec Ruska vlevo

Stojí za zmínku, že pan Frost nedostal čestného uznání doživotního ředitele muzea v Jaroměři, které založil a sbírky do něj nashromáždil, ani čestné občanství města. Dokonce dostal do ruky výpověď, že jako on sám ji podává a odchází, a kterou odmítl podepsat. Pak mi řekl, že celou sbírku dá zadarmo Českým bojovníkům za svobodu.  O peníze mu nikdy nešlo, přestože při prodeji sbírky by se jednalo o pěknou částku. Pan Frost dal souhlas se zveřejněním článku a fotek. Dále souhlasil, že můžu zveřejnit i další fotky a články s jeho kamarády a známými. Ale o tom napíši příště. Bude to jistě zajímavé.

Mgr. David Jevčák

Nevýznamný občan Frost?