Nové Město nad Metují. Novoměstská radnice začala na internetu zveřejňovat smlouvy uzavírané městem. A to v rámci politiky maximální otevřenosti městského úřadu vůči obyvatelům. Město je tak jedním z vůbec prvních v celém Královéhradeckém kraji, které této možnosti využívá.

Občané se díky tomu mohou na portálu veřejné správy seznámit se smlouvami, které město uzavřelo od počátku letošního roku. Zveřejňovány jsou všechny smlouvy s výjimkou smluv s finančním plněním do 20 tisíc korun, smluv uzavíraných dle zákoníku práce a smluv nájemních.
Zároveň jsme přesvědčeni, že během krátké doby dojde k zákonné povinnosti zveřejňování smluv uzavíraných městy a úřady. Jdeme tedy tomuto požadavku vstříc,“ uvedl Michal Beseda, novoměstský místostarosta. Zveřejňování smluv je podle něj plně v souladu s politikou maximální otevřenosti vůči občanům města i široké veřejnosti. Není to jen Nové Město nad Metují, které po loňských komunálních volbách dbá na větší transparentnost radnice. V Náchodě například začali zveřejňovat podklady, které dostávají na stůl před jednáními a podle nichž se pak rozhodují zdejší zastupitelé. V Jaroměři zase uvažují o tom, že jednání zdejších zastupitelů budou přístupná on-line. V Náchodě už je to běžné několikátým rokem.

dnes 08:20 Autor: Pavel Bednář
Více na: http://nachodsky.denik.cz/zpravy_region/novomestska-radnice-zverejnuje-smlouvy-20150413.html

Novoměstská radnice zveřejňuje smlouvy

Napsat komentář