CrowdFundedDiplomacy

V pondělí proběhly oslavy 17. listopadu 1989 a jak se ukázalo, byly po letech velmi vydařené. Občané konečně projevili svůj názor a vypískali na Albertově prezidenta České republiky i s jeho projevem. Po zdá se, nekonečné ostudě, kterou prezident dělá kamkoliv se pohne. Pár hozených vajíček je opět sametový a jemný projev, vzhledem k jeho hulvátskému, arogantnímu a pijanskému blábolení. Prezident Havel nazval Zemana slizkým žvanilem, to je přesná diagnóza. Nyní nově pozvání Putina do České republiky, což je vzhledem k chování Ruska v současné době nepředstavitelné (máme s nimi bohaté zkušenosti). Z toho nemůže mít nikdo radost, kromě komunistů, samozřejmě. Lži, intriky, sprostota a alkohol v krvi se stávají normou.

My Jaroměřáci nemusíme chodit daleko, vše máme pod nosem na další čtyři roky. Zase máme výraznou většinu zastupitelů, kterým je bližší košile než-li kabát. Vše domluveno již před volbami, kšefty, kšefty. Máme v Jaroměři vůbec co oslavovat? Pět zastupitelů je uznáno vinnými soudem (není skončeno), dva komunisti, členové hnutí ANO 2011, kteří zneužili jméno tohoto hnutí a voličů a beze studu se již před volbami dohodli s Volbou pro město. Kandidátku ANO zakládali a na prvních místech byli obžalovaní pánové Vojtěch a Müller, nepomohlo žádné lživé prohlašování, že byli u soudu zproštěni viny a byli vedením ANO vykopnuti. Jak si ale vedení ANO mohlo myslet, že se vše vyřeší pouhým posunutím pozic, to ví jen málokdo. Cenzura je zde jev obvyklý, kritika se nenosí. Zastupitel – komunista si nacpe kapsy, nezaplatí a ještě mě tahá po přestupkové komisi nebo na mě podává trestní oznámení. V naší zemi se řeší vše obráceně. Nešetří se kdo a kdy co ukradl, vyšetřuje se ten, co na věc upozornil.

PŘESTO slavím vděčně 17. listopad, i když nejsem úplně přesvědčená, zda-li si to zasloužíme. Umíme si toho vůbec vážit, že můžeme dnes napsat a říct svůj názor a komunisti nás neoběsí nebo nedeportují do pracovních táborů? Chceme vůbec něco říct nebo máme všechno na háku? Co se v Jaroměři musí stát, aby občané vypískali podvodníky z radnice? Nebo nám náš místní žvanil slíbí mramorové chodníky a my teda sice víme, že to není možné, ale co bychom se starali, je to jedno, no tak se jednou na těch hnusných chodnících přerazíme. Tak jo, tak si to teda zasloužíme, nebo ne?

Člen zastupitelstva obce skládá na začátku prvního zasedání zastupitelstva obce, jehož se po svém zvolení zúčastní, slib tohoto znění: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě, v zájmu obce (města) a jejích (jeho) občanů a řídit se Ústavou a zákony České republiky.“

Člen zastupitelstva obce vykonává svůj mandát osobně a v souladu se svým slibem a není přitom vázán žádnými příkazy.

TAK TO JE TEDA V JAROMĚŘI CELKEM JASNÉ, JAK TO BUDE  VYPADAT !!!

Monika Jirsáková

Občané vypískali podvodníky z radnice?

Napsat komentář