b igear_7312596038_ff3ee16968_o

Dne 19. 5. 2015 se konalo zasedání zastupitelstva města a v přímém přenosu online ze zasedání. Záznam se sekal. Největší problém byl v tom, že zvuk ze zasedání ve chvíli co někdo hovořil, tak jsem si myslel, že hovoří přes nějakou halu. Bylo velmi špatně rozumět. Zastupitelé jsem viděl pouze zády a čelem byl vidět jen starosta a místostarosta. Z prvního online přenosu ze zasedání města jsem byl silně zklamán, ale je to první vlaštovka a třeba dojde ke zlepšení. V dnešní době technologický možností nemůže být přenos žádný problém. Úplně nejvíc mě pobavila cena za jeden přenos ze zasedání zastupitelstva a to ve výši 9 000 Kč. Sice je to postup správným směrem otevřít se lidem, ale pokud není rozumět, co říkají zastupitelé, je to celé k ničemu a ztrácí se smysl. Ve chvíli, kdyby zastupitelstvo zasedalo 12x ročně, tak bude celá částka činit 108 000 Kč.

Kdyby jeden zaměstnanec města vzal černou fixu a na jednom podkladu pro jednání zastupitelů města začernil osobní údaje a dal to v souboru pdf  na městský web, bylo by to levnější a srozumitelnější. A hlavně by to bylo skoro zadarmo.

Dále se divím, že zaměstnanci úřadu z oboru IT sami nezajistili přenos online ze zasedání. Musela by se pouze koupit výbava pro tyto účely. Proč spořit, když lze vše dělat podstatně dráž a složitě.

 Mgr. David Jevčák

 

 

Online přenos z jednání zastupitelstva, každý začátek je těžký

Napsat komentář