_N3A7397

Naše skvělá rada města rozhodla nařízením obce, že od 1.7.2015 se bude opět v pracovní dny platit na náměstí ČSA od 8:00 hodin do 16:00 hodin. První hodina za 5 Kč, další hodina za 5 Kč. Není to nijak divoká cena, ale nechápu jejich mysl. Proč? Např. důchodce si přijede něco zařídit na náměstí nebo koupit a musí ihned zaplatit, pokud nezaplatí, mohou třeba přijít strážníci, kteří jsou na pomyslném vrcholu a dát pokutu např. 500 Kč.

Můj osobní názor na věc je ten, že by stačila první hodina parkování na náměstí zadarmo. Vždyť stačí automat na zadání poznávací značky a na podruhé mu to nedá lístek na hodinu zadarmo. Hodina zadarmo na vyřízení věcí bohatě stačí. Potom ať se platí. Dnes někteří úředníci si rádi zaparkují na náměstí, ale stejně i různí zaměstnanci, či podnikatelé. Kde budou od 1.7.2015 parkovat? Dříve to bylo tak, že nejvíce se parkovala pod Komenského mostem nebo kostelem Sv. Mikuláše. Také na Valech, ale průchod = pasáž má uzamčené dveře na schodiště a že by se chtělo lidem chodit okolo?  To určitě…

Moc dobře si z nedávné doby pamatuji, že u Komenského mostu nejvíce stála vozidla i některých zastupitelů, aby to neměli daleko. Domnívám se, že po zavedení tohoto vynikajícího nařízení bude i okolí náměstí „našviháno“ vozidly. Jsem zvědav, kdo nejvíce se bude snažit parkovat třeba u Komenského lávky.

Městu chybí peníze na investice, a proto se začne vybírat po 5 Kč a do roka a do dne bude Jaroměř bohatá a moc. Radní začali u 5 Kč. Je možné, že tímto způsobem získají na investice města 20 mil. Kč ročně? Tudy cesta asi nepovede. Nestačí, že platím daně z nemovitostí pro město a jiné, stále málo. Vydat takové nařízení umí naprosto každý. Zaparkuješ, tak plať. Nechceš platit, musíš chodit pěšky z místa povoleného parkování bez placení, pokud si starší osoba nebo nemocný, tak je to tvůj osobní problém. Když někdo potřebuje jenom do banky do bankomatu, opět nezajímá a koukej zaplatit, jinak můžeš dostat pokutu. Zřejmě na obyvatele Jaroměře patří tvrdá přísnost, ale vnukla se mně kacířská myšlenka, doufám, že někdo z radnice nebude mít výjimku s parkováním před radnicí. Určitě naši strážnici budou stejně nekompromisní na zaměstnance radnice stejně, jako na nás občany.

Mgr. David Jevčák

Opět se bude platit za parkování na náměstí ČSA v Jaroměři?

Napsat komentář