excavator-539932__180

Město opravuje konečně Mariánský sloup na náměstí ČSA. Odhalili pracovnici firmy sokl, ze kterého je vidět, že oprava v pravou chvíli začala. My jsme zvědavi, jak dopadne oprava této národní kulturní památky. Další zajímavá oprava je železný most v Josefově. Opět musíme říci konečně. Tento most je jinak rezatý jako liška. Vysloveně křičel po opravě. Údajně se bude opravovat až do roku 2017. V Josefově se opravila kašna. Jen víc takových akcí v Jaroměři – město svůj majetek opravuje.  Dokonce ve Zpravodaji slíbili, že opraví do konce roku ulici Terronskou. Je to sice jediná ulice opravená za rok 2016, ale lepší jedna ulice než nic. Třeba se vedení města „vzmuží“ a v roce 2017 opraví víc ulic. To, že oprava náměstí ČSA se odkládá na neurčito, už víme. Most Tyršův do budoucna bez bližšího určení závazného termínu, tedy „výhledově“, pokud se na to nezapomene.

Zajímavý článek ve Zpravodaji měl PhDr. Pavel Mertlík, který psal o ruinách v Josefově – Vojenská nemocnice. Myšlenky dobré, ale zapomněl na jedinou skutečnost, že vedení města čeká na velký a silný buldozer, aby problematiku starých památek v Josefově vyřešil. Je tady zásadní problém.  Budovy jsou chráněné památky. Vedení města si delší dobu počká, než budovy postavené ve staré pevnosti spadnou. Cihly jsou pevnostní – tedy kvalita. A nebude to stejně lehké jako s Komenským mostem, tam stačilo nevidět vyrůstající strom z pilíře, zejména nános před ním. A proto je dobře, pokud spoluobčané pomáhají ke zničení starých památek v Josefově, až se tak stane. Pak se asi může postavit nová budova – super moderna. Třeba obchoďák. Že ano?

Byli politici, kteří ve Zpravodaji před volbami psali, že vědí, co vznikne v Josefově z chátrajících budov, ale jako obvykle po volbách – zase nic. Politická kachna. Jako s náměstím – vizualizace a jiné bajky.

Přejeme vedení radnice a šíleně pracovitým úředníkům města, aby jim jejich poctivé snažení vydrželo i do příštího roku. Děkujeme.

Redakce

Oprava Mariánského sloupu v Jaroměři a jiné opravy