1year_4925797285_f203886bd2_m

Je tomu již jeden rok, co vznikly stránky bezcenzury-jaromer.cz. Někteří z nás byli velkými skeptiky vůči facebooku (FB) a webovým stránkám s tím, že to nebude nikdo číst. Nyní máme na FB cca 730 „lajků“. FB tvoří cca 20% návštěvnosti, ostatních 80% navštěvuje webové stránky přímo.

Samozřejmě, že všichni nejsou  naši příznivci.

Jednomu takovému návštěvníkovi (nechce být uveden) jsme logicky položili otázku, proč to čte, když s námi nesouhlasí. řekl: „aspoň se něco můžu dovědět o událostech v Jaroměři“. Byla doba, kdy jsme si říkali, že nebude o čem psát. Naopak, stále nás překvapuje, že se tady dějí věci, nad kterými zůstává, v pravém slova smyslu, rozum stát.

Zajímavé je, že se neustále zvyšuje podíl mladších lidí, kteří čtou náš web.

Zde se také projevil velký nárůst. Jedná se o skupinu 15 až 18 let. (Pozn redakce: v tomto ohledu nás zcela mimořádně podporuje na FB jistý pan Z, protože má u „…náctiletých“ takovou zajímavou popularitu, že ho dokonce označují jako nejlepšího komika v Jaroměři a okolí. Blahopřejeme a děkujeme!)

Díky zvoleným zastupitelům za Jaroměř náš Domov se pomalu začíná dařit zveřejňovat některé postoje, názory a články ve JJZ, což byla skoro nemožná záležitost před volbami.

Proč jsme chtěli, aby vznikly tyto stránky? Některé zveřejněné záležitosti jsou pro určité skupiny lidí možná nepříjemné, ale naším cílem je umožnit svobodné vyjádření názoru a myslíme si, že je to i cílem demokratické společnosti. Pokud veřejností pověření lidé tají některé informace, obvykle to má význam pouze pro ně a společnosti to obvykle škodí. (viz. článek Cenzura na domovské stránce, pravý sloupek pod anketou.)

Po roce povozu stránek

jsme překvapeni přízní, která je neuvěřitelná. Za to děkujeme. Věříme, že nás budete i nadále sledovat a číst. Těm co nás nemají rádi, musíme říct pouze jedno: prostě se s tím musí naučit žít. Slyšeli jsme názor, že po volbách stránky skončí, protože šlo o předvolební kampaň. (Pozn.: vážně uvažujeme o rozšíření činnosti.) Nám o ty korýtka nejde, a i proto nám někteří lidé možná nerozumí a možná ani nechtějí.

Proto pište, jsme pro otevřenou diskuzi bez cenzury.

Závěrem pro porovnání s návštěvností JJZ a naší na webu uvádíme část tabulky. Citlivé údaje o hodnotě stránek jsme úmyslně vynechali. A už vůbec nechceme srovnávat, kolik stojí provoz JJZ a náš. (Údaje jsou ze dne 28. 2. 2015)

jaromer-josefov.cz is worth $ 2,971 - Worth Of Web Calculator (1)

 

↔ JJZ na webubezcenzury-jaromer.cz is worth $ 17,711 - Worth Of Web Calculator↔ naše stránky

Pro redakci zpracovala Jaromíra a kolektiv.

Dodatek od JR: Bylo několik dotazů, kdo jsem. Zahrála jsem si v životě pouze jednou v sitcomu, a to slečnu Tracy.a vypadám fakt dokonale viz. link na video.

Přeji všem  čtenářům hezký den Jaromíra Rigardi.

Oslavte s námi